Průměr rozvodů

Odeslat odpověď


Odpověď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Pokud si přejete přidat jednu nebo více příloh, vyplňte následující údaje.

Rozšířit náhled Přehled tématu: Průměr rozvodů

Průměr rozvodů

Příspěvek od jirkacurda » 19 kvě 2018, 09:22

Dobrý den,
Chystáme se na rekonstrukci domu a chceme v přízemí mít rekuperaci. Patro je úplně oddělené se samostatným vchodem, který budeme v budoucnu pronajímat. V jedné části přízemí jsou klenuté stropy a část budeme stavět téměř znovu. Rozvody v části s klenbami umístíme na klenby, následně se dorovná zásyp a udělá se spřažená deska. Toto musíme udělat jako první kvůli statice domu, následně můžeme rekonstruovat druhou část. No a zde je ten problém, který řeším s projektantem. Chce umístit klapky na každou větev do jednotlivé místnosti s tím, že se dodatečně budou štelovat průtoky. Což chápu. Problém je v tom, že přívody od RJ, která bude umístěná ve sklepě jsou v části s klenbami a ke klapkám se po zabetonování podlahy v patře už nedostaneme. Museli bychom nechat v patře v podlahách nějaké otvory a následně je zabetonovat. Chtěl bych se Vás tedy zeptat jestli je správná moje úvaha ohledně průměru rozvodů. Máme zde:
pokoj 1 - přívod 25m3/h,
pokoj 2 - přívod 25m3/h,
ložnice - přívod 50m3/h,
obyvák společný s kuchyní - přívod 100m3/h, odtah - 100m3/h
koupelna - odtah 100m3/h
Můžu prvotní regulaci udělat tak, že si na každé větvi budu počítat se stejnou rychlostí proudění vzduchu a podle kůbíků dopočítám průměry potrubí?
U mě by to znamenalo například při rychlosti vzduchu 0,884 m/s - pokoje 100mm, ložnice 2x 100mm, obývák, kuchyně, koupelna 2x 140mm.
Projektant mě pořád tlačí k dírám v podlaze na regulaci těch klapek, ale to se zas moc nelíbí statikovi.
Děkuji za každý názor.

Nahoru

cron