Nakup RJ v zahranici?

Odeslat odpověď


Odpověď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Pokud si přejete přidat jednu nebo více příloh, vyplňte následující údaje.

Rozšířit náhled Přehled tématu: Nakup RJ v zahranici?

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od Návštěvník » 13 led 2021, 16:15

Návštěvník píše:od raul_7 » 27 pro 2020, 01:55

zdravim. mam vyhliadnutu tuto rekupku z holandska.. https://www.ventilatieland.be/artikel/1 ... elaar.html
otazka znie. bude tam napr slovencina alebo cestina ked je zo zahranicia ?dik

...............................................

Chci si pořizovat úplně stejnou jednotku ze stejného eshopu.... Neměl by s tím být žádný problém, ale na reku lze nastavit angličtina nebo holandština:-)


napis mi prosim ta na raul_7@azet.sk

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od raul_7 » 13 led 2021, 15:58

ahoj. uz si objednaval?

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od Návštěvník » 11 led 2021, 14:16

od raul_7 » 27 pro 2020, 01:55

zdravim. mam vyhliadnutu tuto rekupku z holandska.. https://www.ventilatieland.be/artikel/1 ... elaar.html
otazka znie. bude tam napr slovencina alebo cestina ked je zo zahranicia ?dik

...............................................

Chci si pořizovat úplně stejnou jednotku ze stejného eshopu.... Neměl by s tím být žádný problém, ale na reku lze nastavit angličtina nebo holandština:-)

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od raul_7 » 27 pro 2020, 01:55

zdravim. mam vyhliadnutu tuto rekupku z holandska.. https://www.ventilatieland.be/artikel/1 ... elaar.html
otazka znie. bude tam napr slovencina alebo cestina ked je zo zahranicia ?dik

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od martin321 » 11 čer 2020, 07:38

Dobrý den, mohu poprosit o kontakt na firmu kde jste nakoupili v polsku?

Díky

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od net.work » 15 úno 2020, 01:23

Darauk píše:Firma ma sidlo nedaleko Ostravy, takze pokud je nekdo z Moravy, lze si to tam vyzvednout i osobne. Domnivam se ze 40 tisic uspory na kvalitni jednotce za ten vylet stoji...Jsem na cene Atrey (KIA) ale mam Brink (Volkswagen)...jeste uvidime po zapojeni ;)...

Mohl bych poprosit o kontakt na firmu? Děkuji.

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od roden23 » 30 lis 2018, 12:43

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda jste někdo jednotku kupoval v Holandsku a použil ji pro novostavbu?

Zvažuji nákup jendotky Brink Renovent 400.

Jedná se mi hlavně o elektro revizi a kolaudaci. Zda jste neměli problém s doložením homologace pro ČR (zda vůbec něco takového je). Zda to revizák či lidi ze stavebního úřadu požadovali?

Díky

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od Zohan » 31 říj 2018, 13:29

Souhlasím s tím předražováním dovezených jednotek, ale nemůžu odsouhlasit srovnání Brinku s Atreou. Jestli to myslíte obecně jako značku, tak to žijete ve velkém omylu. Jestli chcete srovnat Brink s nějakým konkrétním typem, napište. Jsem si jistý, že zásadní argumenty nebudou.

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od Darauk » 31 říj 2018, 01:12

Firma ma sidlo nedaleko Ostravy, takze pokud je nekdo z Moravy, lze si to tam vyzvednout i osobne. Domnivam se ze 40 tisic uspory na kvalitni jednotce za ten vylet stoji...Jsem na cene Atrey (KIA) ale mam Brink (Volkswagen)...jeste uvidime po zapojeni ;)...

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od darauk » 31 říj 2018, 01:08

Prave dnes jsem si dovezla Brink Excellent 400 z Polska - Cena i s ridici jednotkou 47000,- ... cena nabizena Brinkem v CR 86000Kc... Pokud budete mit zajem, mohu doporucit firmu, jedna s ni bylo vice nez vstricne, pani byla velmi trpeliva a google translator spolehlive prekladal. Firma byla levna a hlavne mela vyborne reference. Jednotku jsem si nechala poslat pres firmu nakupy v Polsku a pak si pro ni zajela k Zitave, ale zaslou ji i do CR, stalo to 200Kc. Nechtela jsem, aby ji znova prekladali a do Liberce jezdim k rodicum...Fakt me stve, jak nas V CR generalni dodavatel ojebava...v Holandsku by to bylo za cca 42000,-....

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od Pavel100 » 30 říj 2018, 09:01

Ahoj, řeším rekuperační jednotku do baráku a budu objednávat z ciziny. Rozmýšlím mezi:
Holandsko - excellent 300 - za 1210 EUR + doprava
Litva - Flair 325 - za 1700 EUR + doprava
V obou případech vyjde doprava na jednu jednotku cca 100 Eur.
Chce se někdo přidat k objednávce?

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od darauk » 26 črc 2018, 17:45

@Jirka Stan
Nilan 200 ma max 200m3, to je malo, kdyz srovnam srovnatelne se srovnatelnym potrebuji Nilan 300....tedy max 300m3, kter potrebuji, tak jsme zase cenove na 55 000 s DPH vcetne ridici jednotky bez predehrevu + predehrev 10000,-+....

v CR - BRINK Renovent Excellent 300 cena 60 000tisic vcetne predehrevu+ridici jednotka 6000,-+...

Atrea DUPLEX 370 ecv 46000,- bez predehrevu a ovladani.....

a to tam jeste chybi dalsi veci....

zajimala by me dobra jednotka v CR komplet vsechno do 50000,-

v Holandsku mam pribuzneho, takze doprava v pohode...

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od Zohan » 26 črc 2018, 16:50

Ferine, ten předehřev je dost specifická záležitost. Stejně tak izolace potrubí. Nejsem žádný fyzik, abych to rozebíral teoreticky. Praktická stránka věci je taková, že ve stejném satelitu, dva domy vedle sebe, stejná jednotka a úplně jiný chování. Jedna rodina si dá do technické pračku a sušičku, vlhkost je tam jako ve skleníku a pak se diví, že jim teče z potrubí. Izolovali jsme to tam 2x. Poprvé stejně jako ve všech okolních domech a nestačilo to. Nakonec tam mají 20 mm k-flexu a 80 mm vaty. Představ si trubku v průřezu 160 + 40 + 160 = 360 mm. Když s tím přijedeš k jednotce, prakticky není místo pro připojení na hrdlo (proto taky lepší výrobci dělají hrdla asimetricky, to se mnohem lépe připojuje). Kdyby tam byl předehřev, ušetřili by za takovou izolaci, vše by se líp připojilo atd. Proto doporučuji předehřev a preferuji hned u vstupu do domu. Je jasné, že i bez předehřevu v našich zeměpisných polohách lze jednotky provozovat, lepší je ho mít.

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od Ferin » 26 črc 2018, 11:26

xoor_nologin píše:Tím rozdílem je předehřev, který alespoň já, považuji u pasivních jednotek za nutný. Jinak v podstatě při zimních mínusových hodnotách téměř nevětráte, a tedy je celá vzduchotechnika omezená v období, kdy má něco ušetři.


(Integrovaný) předehřev sice máme, ale myslím, že se bez něj dá docela dobře obejít. Ta přerušení (omezení) větrání jsou relativně krátká, takže to na domácí komfort nemá v podstatě žádný větší vliv (pokud zrovna není třeba pustit zvýšený odtah na wc :lol: ). Zvlášť při nynějších mírných zimách.

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od Zohan » 26 črc 2018, 10:56

Ještě k recenzím. V pasivních jednotách vážně o nic nejde. Pokud je to deskový výměník Recair, Klingenburg...mají ho všechny jednotky stejný a tím je dána plus mínu podobná účinnost. Slušný motory jsou EBM Papst, Ziehl Abegg, Rosenberg, Helios..pak ta bedna musí trochu vypadat, aby měla dostatečnou těsnost. To je vše. Zbytek se rozhodněte podle ceny a ta by u pasivky pro RD neměla přesahovat 50.000 Kč. Dělat někomu konkrétním reklamu se mi nechce. Co mě ale děsí, jsou ceny pasivek z Jabkotronky. Ale kdo chce kam, ať si tu drahou jízdenku koupí. :lol:

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od Zohan » 26 črc 2018, 10:42

Nemyslím si, že zásadní je ta snížená účinnost. Zásadní je ta nepraktičnost se sacím vedením. Stačí i poměrně krátký úsek a může dost potrápit. Pro montážníky je neproblematičtější se někam vracet a něco opravovat, když to začne téct. Takže slušný řemeslník přívod izoluje pečlivě a dostatečně. Když to odflákne, prostě potrubí kondenzuje a teče z něj až neočekávaně vody. proto je jednoznačně lepší dát předehřev co nejblíž vstupu. Regulovaný jsou snad všechny. Nemusí se nastavovat úplně nula, já nechávám tak -2°C a s takto provedeným potrubím je minimum starostí.
Když se vrátím k účinnosti. Nejsem zrovna fanda porovnávání %, protože hlavní, co má větračka udělat, je kvalitně vyvětrat. Já preferuji silné a spolehlivé motory. Nicméně pasivní jednotka je z velké části tvořena právě deskovým výměníkem a to je úplně jinak než v aktivkách. V deskovém výměníku máte teplosměnné plochy co nejtěsněji u sebe a požadujete ten největší možný přenos tepla. Když si představíte, že u protisměrného deskáče máte sání a výfuk vedle sebe (na druhé straně výměníku odtah a přívod), tak ohřevem sání maximalizujete i ohřev výfuku. Ta spirála se neohřívá na 0°C, tam je teplo mnohem větší. Obecně je to tak, že čím je větší předehřev a čím má větší teplosměnnou plochu, tím může mít nižší teplotu na spirále. Lépe se reguluje atd. Když ho ale dáte do jednotky, řešíte spoustu potíží a výsledek je ten, že při změření výfuku, naměříte poměrně vysoké. Moc jednotek teplotu výfuku neměří a asi ví proč. U aktivek je to jinak. Tam máte teplosměnné plochy úplně oddělené. Dokonce jsme montovali pro jednu nemocnici jednotku a ta měla sání/ přívod úplně v jiný bedně než odtah/výfuk. To je proto, aby se vzduchy netěsnostmi nepromíchaly. Přenos energie je pak trubičkou s chladivem a tu snadno zaizolujete. Už moc odbíháme. Zkrátka velký externí předehřev je lepší řešení než malý integrovaný. Proto i většina výrobců používá tento princip. Nedělal bych z toho u Brinku problém, ale rozhodně bych to neoznačoval za výhodu. Zase jde jen o finanční srovnání a na to tu bylo upozorněno, aby se srovnávalo vše, co je k zimnímu provozu potřeba.

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od xoor_nologin » 26 črc 2018, 07:57

Já chtěl +- stejně výkonné, hlučné a stejně vybavené jednotky

Rj s integrovaným předehřevem se tu probíraly a nakonec vyplynulo, že to problém není. Respektive nikdo nepředložil nic, co by dokazovalo, že to má menší(o kolik?) efektivitu. Jednotky s integrovaným předehřevem umí předehřev regulovat. Je tedy otázka, kolik tepla při vzduchu -10 je schopno parazitně uniknout. Stejný problém je vlastně i v aktivních jednotkách, kde parazitní teplo/"chlad" prostupují a ovlivnuji čerpadlo a výfuky. Takže je to pravděpodobně zanedbatelné snížení účinnosti. Namontování dalšího elementu také něco stojí.
Je to podobné jako spiro vs hadice. Na začátku k nim byl silný odpor s názory, jak je to špatné a ejhle, jak se v RD zabydleli.

Zohan
Nechcete tu napsat recenze k nejpoužívanějším jednotkám z pohledu běžného uživatele (reálná hlučnost, rozměry, umístění vývodů, ovládání....)? Z pohledu montáže je to možná také dobré, ale ta se provádí jednou.

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od Zohan » 25 črc 2018, 20:46

S tím předehřevem nadšení nesdílím. Zase jsem to tu už četl, je to jako integrovat rohožku do botníku. Když jdete z venku,potřebujte si očistit boty už před dveřmi, abyste neudělal svinčík v chodbě. Stejně tak potřebujete vzduch předehřát, hned jak vejde do domu. Venkovní vzduch může mít -15°C a když budete chtít bezpečně odizolovat potrubí, aby na něm nekondenzoval vnitřní teplý vzduch, musí mít hodně silnou izolaci. S takovou obalenou rourou se těžko připojuje k jednotce, hůře se vyhybá ostatním. Mám vyzkoušeno, že nejlepší je hned předehřev a pak už v klidu s běžným potrubím a celkem tenkou izolací.
Druhá věc je pak topení uvnitř jednotky. Když tam pustíte 1kW předehřevu, padne dolů účinnost rekuperace, ono se to všechno prohřeje a to včetně výfuku. V podstatě foukáte část tepla ven. Uvnitř jednotky nejsou žádné 5 nebo 10 cm silné přepážky. Jak dohřev, tak předehřev v malé pasivní jednotce, kde právě výměník zabírá nejvíce místa, není rozhodně progres. U velkých průmyslových mašin je to něco jiného.

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od Zohan » 25 črc 2018, 20:30

Podle mě to chlapi uhrajete tak někam na plichtu. Něco se uspoří, jenže Jirka nesáhl do levnějších jednotek typu Venus, tam už by dovoz neobstál. Záruka má svojí hodnotu, ale kdo nemá úplně levé ruce, tak si ventilátor vymění za chvilku. Osobně bych pro jednotku nejezdil. Když bych nutně chtěl mít ausgerechnet Brinka, tak pak si pro ní v klidu zajedu.
Obecně bych se nebál snad žádný pasivní rekuperace. Kdysi dávno to tu jistý pan Šperl přirovnal k výběru zahradnických hrábí a měl naprostou pravdu. Vždycky si na něj při podobných diskuzích vzpomenu. Namontovali jsme už stovky kusů pasivek všech možných typů a že bych mohl říct, tahle je super a tohle neberte, to vážně nejde. Vážně je to o rozměrech a ceně, ostatní jsou blbosti lidem do hlav natlačený marketingem. Až když v reálu namontuješ desátou, padesátou jednotku, tak začneš řešit, že tahle má blbě řešený úchyty, tahle má složitější kabeláž a tak. Když si někdo namontuje jednu svojí, nemá srovnání, tak mu musí vyhovovat všechny.

Re: Nakup RJ v zahranici?

Příspěvek od xoor_nologin » 25 črc 2018, 19:55

@jirka stan

Já jsem hlavně upozorňoval na to, proč musí být jednotky brink (stejně vybavené v NL nebo PL ) dražší o 35kkč rep 25kkč oproti čr.

Děkuji za výpis jednotek, ale zdá se mi, že neporovnáváme úplně tu samou výbavu, ikdyž jste nás tu několikrát za to upomínal. Tím rozdílem je předehřev, který alespoň já, považuji u pasivních jednotek za nutný. Jinak v podstatě při zimních mínusových hodnotách téměř nevětráte, a tedy je celá vzduchotechnika omezená v období, kdy má něco ušetři.
Připočtěte tedy předehřev (elektrický alespoň 1kW) cca 8kkč bez dph?
A prosím k vaším cenám přihoďte ještě aspoň 15% dph (lépe však 21), ať tu máme jednotky se stejnou výbavou a +-správnou cenou.

Podle mě jsou jednotky s integrovaným předehřevem konstrukčně o trochu dále, jak jednotky bez něj.

Nahoru

cron