Lokální rekuperace

Odeslat odpověď


Odpověď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Pokud si přejete přidat jednu nebo více příloh, vyplňte následující údaje.

Rozšířit náhled Přehled tématu: Lokální rekuperace

Re: Lokální rekuperace

Příspěvek od migi » 12 kvě 2017, 08:47

Díval jsem se na německý stránky a kondenzát se tam tvoří. Jednotka má i odvod kondenzátu, podle všeho to stéká na fasádu. Co s tím dělat v zimě? Co pampouchy?
kondenz.png

Re: Lokální rekuperace

Příspěvek od Návštěvník » 11 kvě 2017, 23:26

Zdravím, Mirdas. Já jsem asi před pěti lety koupil do bytu lokální rekuperaci s klasickým výměníkem. Není to žádný sem/tam fouk, ale klasická rekuperace bez rozvodů. Je to k ničemu a opravdu se dá 30 tisíc využít líp. Zásadní nevýhodou je hlučnost. Na první stupeň to nic nevyvětrá, na druhý a další je to už slyšet. Pokud v místnosti spí 4 lidi, je potřeba kolem 100 m3/h a to je moc už na samotný otvor. Takže to fučí a je slyšet už jen ten samotný proudící vzduch. ventilátor k tomu přidá svoje a usnout při tom nejde. Na chatě očekávám klid a o to víc bude problém s hlukem. Druhý problém je s kondenzátem. Já tam mám nádržku, kterou je potřeba vylévat. Je to opruz, ale dá se to. Jen pozor na to, když se nevyleje. na chatě by tomu mohlo dojít celkem dobře. Voda v nádržce se zkazí, zasmrádne a dokáže zezelenat půl jednotky. Několikrát se mi to stalo. Jde to vyčistit, ale zase dost nepříjemnost. Je to jako u zelenýho akvárka. když jsem to čistil, hned si vzpomenu na nadšence, kteří chtějí tenhle humus vracet zpět zpět a lebedit si se zpětným ziskem vlhka. Já bych to zpátky do místností nechtěl ani náhodou a to netuším nic možných potvorách, co by v tom mohlo být. Já to projel savem a zelená zmizela. nechci říkat, co to bylo za značku, protože jde o princip a nechci nikoho poškozovat. Ti kluci, co to montovali, byli super a moc šikovní. Vyvrtali díru skrz zeď, všechno měli přichystané, montáž šlapala jak hodinky. jen znovu bych do toho už nešel. řešili jsem něco podobnýho s kámošem z práce. Řekl jsem mu o problémech a tak jsme to vyřešili jinak. Bylo to pro chatu a taky se mu jednalo jen o sezónní provoz. Vyřešili jsme to samostatným ventilátorem a k tomu potrubní dohřev vzduchu. Jestli máš místnost hodně těsno, bude to chtít dva, ale u něj funguje jen jeden bezvadně. Aby to nedělalo rámus, umístili jsme ventilátor na půdu a k tomu pár metrů přívodní trubky, kterou jsme izolovali jen návlekem. Fakt chatu používá jen od jara do podzima. Asi metr za ventilátorem je dohřev a pak jen tři odbočky z trubky do místností a ve stropě tři ventily. Nic jsme nepočítali a štěstí nám přálo. Ani na plný výkon to není slyšet na ventilech a z půdy jen naprosto nepatrně ventilátor při absolutním tichu. Plán je to ještě zatlumit, zatím k tomu nedošlo. Dohřev má vlastní termostat a je nastaven tak, aby hřáL jen při teplotách pod 20 °C. Každý si to může nastavit libovolně. Není to žádná rekuperace, ale celkový náklad byl cca 10 tisíc a funguje to skvěle. Spotřeba o několika víkendech na jaře nebo na podzim a dohřevu jen o několik stupňů je zanedbatelná. Známý říká, že to je jedno pivo za víkend. Místo deseti si dává devět a hlásí, že musí za něco topit . Asi mě tu nebudou mít vzduchaři rádi, ale nekupoval bych na chatu nic. Tohle řešení stačí, 30 000 Kč za nějaké částečné vracení tepla, to je nenávratníé.

Lokální rekuperace

Příspěvek od Mirdas » 11 kvě 2017, 16:40

Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám chatu 6x4 s podkrovím je to pasivní 40 cm lambda + 20 cm polystyren a nějak jsem nevěděl že existuje rekuperace :( a teď se potýkám s problémem, že dům nedýchá a po ránu nebo i přes den je tam hrozně vydýchaný vzduch a jaký si zápach. Okna samozřejmě otevřít mohu ale z 22 stupnů mám rázem v zimě třeba i 15 :) a zase topit v kamnech.

veliká jednotka VPL 15 nilan ani nic podobného nelze - nemám jak dodatečně umístit rozvody ani jednotku.

viděl jsem od Brinku lokální rekuperace AIR 70 skrze stěnu trubka s výměníkem - nevíte někdo zda to funguje a zda to není vyhozených 30 tisíc?? potřebuji v podkroví kde spí 4 lidé provětrat?? a to tak abych nepřícházel o teplo jako když otevru okna.

jedná se o plochu 5,5 x 3,5 m a výška cca 2 m zkosená sedlová střecha.

Nahoru