SolarVenti

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od Mathilda » 15 dub 2014, 09:30

Myslím si, že ventilátor se točit bude, což by znamenalo, že to nějak funguje. ALE...
Díval jsem se do jejich FAQ a některé věci bych potřeboval sám vysvětlit.
SolarVenti na svých stránkách píše:SolarVenti dovnitř vhání čerstvý vzduch. Jak se dostane použitý vzduch ven?
Vzduch se vždy snaží uniknout ven tam, kde je to pro něj nejjednodušší, např. odvětrání
v koupelně, digestoř v kuchyni, krb, krbová kamna nebo jen netěsnosti, např. kolem oken.
Pokud je to možné, nechte vzduch vhánět tam, kde to nejvíce potřebujete a nechte otevřené
dveře do ostatních místností.

To by mě samotného zajímalo, jak to bude fungovat u moderního domu, který je neprůvzdušný, nemá krb, má recirkulační digestoř bez odtahu ven a okna nemají netěsnosti? Tlačit dovnitř 150 m3/h a počítat s tím, že se dostanou i ven?
SolarVenti na svých stránkách píše:Táhne dovnitř domu vstupní vzduchovou tryskou, když panel není v chodu?
Pokud je panel na zdi správně namontován, nemělo by k ”táhnutí” docházet. Může se však stát,
že pokud máte v domě velký podtlak, bude se tímto otvorem nasávat vzduch dovnitř.
V takovýchto případech doporučujeme přidat do systému zpětnou klapku.
Při montáži na střechu je zpětná klapka nedílnou součástí dodávky.
To mi také hlava nebere. Zpětná klapka na sání? Jak taková zpětná klapka asi vypadá? Směr žádoucího i nežádoucího větrání je stejný, jak to klapka rozliší?
Uživatelský avatar
Mathilda
přispívající
přispívající
 
Příspěvky: 151
Registrován: 17 bře 2014, 15:39

od Luboš » 19 čer 2016, 17:33

To: SFO> Skoda, ze si prekonal lenost jen k tomu, psat blbosti a ne neco rozumne a vecne vysvetlit ostatnim.

Princip je jasny, jina vec je, jestli stejnou sluzbu neudela ventilator za par set.
Dum potrebuje vetrat a tohle se snazi zajistit vymenu vzduchu v objektu, co je na tom tak nesplnitelneho?
Luboš
 

od Zohan » 20 čer 2016, 01:16

Luboš píše:Princip je jasny,

Tomu se tu říká od dob pana Šperla FUNKČNÍ ŠMEJD. Je potřeba dodat věc, o které si i člověk s nízkým IQ myslí, že ji chápe. Trombeho stěna fungovala a aplikovala se do staveb ještě dříve, než ji Morse patentoval a Trombe na tom začal vydělávat. Podstatný není vynález nebo patent, podstatné je do dubových palic nalít pochopitelnou pitomost a ještě ji k tomu dodat teploměr s březnovým dovětkem: DNES RÁNO 50°C ! Blbec nejenom žasne, on dostane důkaz a hned tasí šrajtofli. To je také důležitá okolnost. Nesmí to stát moc, lépe vystiženo - musí se to zdát levné. Kdo takové pitomosti z TVshopů a jiných akcí kupuje? Bohužel zmanipulovaný důchodce - to je smutná kategorie a za tohle by šmejdy měli vážně zavírat. Druhou skupinou jsou joudové, co si myslí, že pochopili princip. Těm to přeji. Nejlepší je, když si takový jouda nechá provrtat barák, pověsí si černý panel mezi okna a uhání do hospody pochválit se chlapům, jak přechytračil svět.

Luboš píše:Dum potrebuje vetrat a tohle se snazi zajistit vymenu vzduchu v objektu, co je na tom tak nesplnitelneho?

No právě, že je to tímto způsobem nesplnitelné. Snaží? Ale kdeže! Snaží se to jen vycucnout peněženky. To zajisté.
Nevím, jestli má smysl popisovat princip větrání domu někomu, kdo si myslí, že to tímto jde. Protože boj s blbostí je marný, marný, marný. Ten, kdo ví, jak větrání domu funguje, by zase za takovou hloupost neutrácel.
Uvedu jiný příklad. Můj švagr má zimní zahradu se vstupem přímo z obýváku. Zahrada se i v zimě, když vysvitne slunce, dokáže ohřát, že je tam až nepříjemné vedro. Čím více slunce, tím více tepla a tak švagra napadlo, že za pomocí ventilátoru by dokázal ohřát vháněním vzduchu ze zimní zahrady obývák a ušetřil. Topil zdarma. Nechal si jádrovou vrtačkou vyvrtat pod stropem 200 mm díru z obýváku do zahrady. Pod stropem proto, že je princip jasný, u storpu je největší teplo. Osadil ventilátorem a... pokračování příště. Jsem zvědav jestli někdo popíše, jak to dopadlo a hlavně proč. Vždyť je to tak jasné. Nebo není?
Zohan
 

od Luboš » 20 čer 2016, 20:30

Zohan>: Jsem napnuty :)

Ohledne SolarVenti a podobnych vyrobku, je to vec, ktera IMHO funguje, neresim sliby vyrobce, ktere jsou prehnane a fyzikalne asi nesplnitelne, navic pouhy pohon na solarni panel, vzhledem k velikosti samotneho solarniho clanku vuci celemu panelu bude doba chodu napajeneho ventilatoru omezena. Nicmene ohrat v panelu vzduch o nekolik stupnu a ventilatorem ho vhanet do chalupy, kde je zatuchly a vlhky vzduch a tim zajistit aspon nejake vetrani nema chybu.

Je to predrazene, deklarovane paramatry prehnane, ale nevidim tam nic, proc by to nefungovalo nebo bylo k nicemu.
Luboš
 

od Zohan » 21 čer 2016, 00:35

IMHO nefunguje. Respektive promluvme si o tom, co znamená fungovat? Jestli si někdo myslí, že lze jednou dírou do domu foukat vzduch, přesněji do jedné místnosti, a tím provětrat - tak tady nic nepomůže a sluníčkáři mají dalšího 100% vymytého klienta.
Ventilační nefunkčnost je zásadní problém. I u klasických ventilačních jednotek, které mají k SÁNÍ vyvážený a odpovádající ODTAH, je správný návrh rozvodu mnohem zásadnější, než přetahování jakou jednotku vybrat. Rozvod vzduchu a jeho výsledné proudění jsou alfou a omegou funkčnosti systému. Jinak je to o ničem. Naprosto o ničem. Spousta lidí tady na fóru tráví večery a snaží se alespoň elemetární zákonitosti vysvětlovat a pak se to zazdí bludem o jedné trubce. Proč vlastně projektanti něco počítají? Proč jednoduše neudělají v technické místnosti díru do zdi a nepumpují do domu vzduch? Klidně vedle druhou, napojí odtah a vyhráno. K čemu rozvody, když si lidi myslí, že jednodíra může věrat dům?
Pokud je dům zatuchlý, lze předpokládat, že samovolně nic nevyvětrá. Bude zřejmě vzduchotěsný? V takovém případě zapomeňte na provětrání. Když bude jako řešeto, sotva se provětrá ta místnost s dírou, byť už to dostává alespoň základní fyzikální předpoklady. Efektem funkčnosti je, že se vzduch v kolektoru ohřeje, ano souhlas. A co dál?
V létě? V létě si mnohem lépe vyvětrám oknem. Vhánět teplý vzduch do studený chalupy v létě s tím, že ji takto zbavím vlhkosti a s ní souviseící zatuchlostí, je také fyzikálně naruby. Efekt bude úplně obrácený.
V zimě? Kolik toho slunce svítí? Jak dlouho? 6-8 hodin? Co potom s dírou? Co s tepelným mostem, který vytváří?
atd, atd..atd..
Zohan
 

od VK120 » 07 lis 2018, 17:26

Byl jsem se na to ve Svitavách podívat a mohu konstatovat, že by se s tím dala vytopit max. ta 1 místnost, kde by to bylo instalováno (a to ještě od jara do podzimu). Otázka ventilace je ale něco jiného, mají hezky řešené odvětrávání sklepů.

A mají nový web:
https://www.solarventi.cz/
VK120
 

od Heřman » 13 lis 2022, 14:03

Dobrý den

Těšil jsem se, že bude vše vyřešeno, ale reklamovaná závada není vyřešena. Problém je zůstal stejný.

Posílám videa odkazy
https://www.youtube.com/shorts/0xOuAxl1Eio
https://www.youtube.com/shorts/lU17mYhmQRA
https://www.youtube.com/shorts/Oe8kU1qbED4

Závada bude úplně jinde a to buď v termostatu nebo v panelu. Nejsem vůbec spokojen. Kupoval jsem přes Váš internetový obchod s tím, že bude výrobek plně funkční a bezvadný. Výrobek je stále s vadou. A zaplatil jsem za bez vadný výrobek.

Jinak ta poskytnutá sleva při nákupu druhého solarventi se mi nevyplatila a asi se smaže či překoná, pokud to budou pokračovat reklamace. Reklamace zaslána, kde jsem hradil poštovné a pak platil jsem po druhé, kdy jste mi poslali ventil zpět na dobírku.
A to ještě musím doma poslouchat od své manželky jakou jsem koupil píčovinu za takové peníze. Máme to v dětském pokoji a máme 3 měsíční vnučku a fakt nejde – stále jí to budí a musím jí dávat jinam tj. do jiné místnosti. A je to otravné celkově.

Žádám a chci to z Vaší strany, co nejrychleji vyřešit, aby koupený solarventi 100% fungoval a byl bez závad!

S pozdravem Heřman Markus
Heřman
 

od Třebaten » 16 lis 2022, 12:59

Heřman píše:...A to ještě musím doma poslouchat od své manželky jakou jsem koupil píčovinu za takové peníze..
Má smysl vůbec pí..vinu reklamovat? Zaujala mě více jiná část tohohle příspěvku a tou je česká sviňárna. Koupím si nějakou chujovinu, ona je to chujovina ze své podstaty, ale já hlupák se nechám nachytat. Na slevu - samozřejmě. Koupím chujoviny dvě! Pak zjistím, co jsem za osla. Místo toho, abych napsal - lidi jsem osel a manželka to správně odhalila, dejte si na to pozor, začnu zveřejňovat reklamace. V tomhle punktu se nemůžu zbavit pocitu na zvracení a je jedno, jestli podvodník nebo hlupák napálil nebo podvedl jiného hlupáka a jestli nějaká chujovina funguje nebo ne. To je vedlejší. Zvracel bych z toho, když lidi využívají v dané době aktuálně dostupných prostředků jak podle zaútočit. Dřív se psaly anonymy třeba na gestapo, bonzovalo pouličním výborům, spolupracovalo s stb, vyhrožovalo známými na patřičných místech a dnes se práská na netu a sociálních sítích.
Třebaten
 

od pafsa » 15 dub 2024, 09:06

POZOR!!! Nefunkčí krám za 60 000 Kč, a už je žaluji za účtovanou reklamaci! Nekupovat-levárna!
pafsa
 


Zpět na Vzduchotechnika