Napojení odsávání mísy WC do centrálního systému

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od r1a2s3t4o5 » 02 lis 2015, 12:13

On to kazdy pouziva WC moduly od Geberitu asi kvoli tomu ze je v kazdom Bau*
Ale predny europsky vyrobca je TECE
Uživatelský avatar
r1a2s3t4o5
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 44
Registrován: 09 led 2015, 08:50


od Luky.Sipak » 03 lis 2015, 22:56

Chci modul Geberit. Měl jsem možnost montovat různé značky od geberitu, přes Viegu, Tece až po Grohe ,ale nejvíc se mi líbí právě geberit, maj to všechno dobře vymyšlené, nebyl jsem na reklamaci ani jednoho modulu Geberitu. Ale moduly s odsáváním jsme ještě nedělal. Slyšel jsem to až na přednášce obchoďáka tak mě to zaujalo a chci si to namontovat doma. Nemohu tu odbočku TECE najít na českých stránkách, zajímal by mě průměr, třeba by to na Geberit pasovalo
Luky.Sipak
 

od zdenda » 16 úno 2016, 22:22

otázka viz. níže omlouvám se, nevím jak příspěvek smazat:)
Naposledy upravil zdenda dne 16 úno 2016, 22:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
zdenda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2016, 10:04

od zdenda » 16 úno 2016, 22:41

celleron píše:Zdravím, mám připojené k odtahovému potrubí 2 geberity, vždy přes odbočku na odtahové větvi wc, které má svůj odtah o průměru 125. Na tu odbočku do geberitu o průměru 50mm jsem dal ještě čistící kus, pro možnost vložení částečné ucpávky, kdyby luft v míse byl moc velký a hrozilo holkám ofouknutí (zatím nereguluji).
Jediný problém, který toto řešení přineslo, je ten, že se odtahovým potrubím šíří hluk při splachování, do koupelen. Takže normálně tichý geberit splachuje jako starý záchod s nádržkou pod stropem.
Možná na tom má podíl to, že odtahové potrubí je kompletně z HT125.
Jsem tedy rád, že jsem nakonec nedělal odtahové větve také v pokojích.
O.C.

Zdravím,
vyřešil jste nějakým způsobem hluk při splachování geberitu?
Píšete že máte celé odtahové potrubí z HT, registrujete kromě hluku při spalchovaní ještě jiný nešvar HT potrubí (např. rezonanci, přenos zvuku při mluvení a třeba i "prdě...ní:)
Jak máte vyřešen přívod vzduchu? také z HT potrubí? Dělal by jste potrubí znovu z HT, nebo raději z něčeho jiného?
Protože jsem zrovna před instalaci potrubí a odtahové potrubí chci udělat z KG, HT potrubí.
Děkuji za odpověď, pokud se tu teda ještě vysytujete:)
Uživatelský avatar
zdenda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2016, 10:04

od zip » 05 úno 2017, 20:12

Ahoj, taky to aktuálně řeším. Našli jste nějakou odbočku použitelnou s geberitem?
zip
 

od conny » 05 čer 2020, 08:25

Ahojte, mám centrální odsávání v koupelnách na stropě, do toho je ve stropě udělána odbočka DN50 a jdu do geberitů na jejich odtahy. Přeslechy při splachování jsou, ale jde to přežít. Rozbočovač odtahů je cca 2m od jednoho WC a 12m od druhého a když sedím na jendom a na druhém se spláchne, je to slyšet. Ale jinde v domě ne.
Odtahy fungují, smrady to odtahuje suprově.

Co ovšem je problém, že ty smrady to tahá pořád, tedy i z kanalizace. Proč a jak, to netuším, zapojení geberitu jsem nestudoval.

Způsobuje to problémy na výstupu RJ na fasádě, kde je prostě smrad..

Roman
conny
 

od conny » 05 čer 2020, 17:56

Tak beru zpět.
Po instalaci jsem RJ napojil na odvod kondenzátu na sifon ve zdi. Resp. na výstup ze zdi, co jsem si myslel, že sifon je pod omítkou. No a on mi ležel na polici.. :) Takže RJ mi jede tak půl roku a krásně si nasává smrady z kanalizace. Tak to jsem ještě dopadl dobře :)

Nasadil jsem sifon a až přestane pršet, tak si jdu stoupnout pod výdech..

:lol:
conny
 

od IJK » 07 čer 2020, 20:17

conny píše:...na výstup ze zdi, co jsem si myslel, že sifon je pod omítkou. No a on mi ležel na polici.. :) ...

Pěkná Storka,
a hned ji použiji ke Škole Hrou (to je ta středověká duchovní hra pěvecký sbor ... neb jak naprogramoval Administrátor Pěvec... :twisted: .)

https://en.wikipedia.org/wiki/Narrative

Ano, aby se z toho stal
PoliTicky užitečný,
tedy běžný BuranKetINGový narativ,
už stačí jen dodat:

"Nádherně jsem si tak zvýšil ÚČINNOST REKUPERACE!"

metball iGIN

Douška?
Ale PT přispěvatel není žádný Buran
a ke své historce se postavil ČELEM!

DODAL, KDE BYLA SKRYTA DROBNIČKA.

Poučení pro 99% populace?
Mezi "nedonošenou polopravdou" a "manipulativním narrativem" může být i edukativní rozdíl;
tkví v hrané ČESTNOSTI toho, kdo LŽE, KRADE a ZABÍJÍ.
Náš Přispěvatel ovšem Nelhal.
Kradl jen NECHTĚNĚ
a
CoorWeeDeck Poo (Kitajskaja CHujňa) naštěstí v kanalizaci nebyl v dostatečné populační hustotě!!!
Uživatelský avatar
IJK
dobrovolný redaktor
dobrovolný redaktor
 
Příspěvky: 745
Registrován: 21 čer 2014, 12:52

od IJK » 08 čer 2020, 21:35

Mimochodem, zde naleznete mé příspěvky,

viewtopic.php?f=20&t=1950

které byly JAR-isticky
VyMiškovány
https://slovackoceskyslovnik.estranky.c ... l---m.html
(ve vysvětlení významu slova miškéř chybí "NABODENÍČKO KURVÍDKOVSKÉ" ...)
z tohoto vlákna :twisted:

iGIN of Grave Yard
aka
of ShipYard

S Ch O L A _ L U D U S _ b y _ Samozvaný Fyzikální Ombudsman ( S F O )

Jj, bude třeba přepsat algoritmus ... a baCHa na naši jedinou spřežku, co nám tu po ŽANYM Husovým Zvostala!
Uživatelský avatar
IJK
dobrovolný redaktor
dobrovolný redaktor
 
Příspěvky: 745
Registrován: 21 čer 2014, 12:52

Předchozí

Zpět na Vzduchotechnika

cron