Hluk od rekuperace do exteriéru

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od nemo » 13 bře 2017, 22:38

Ano to schéma je od té diskutované mřížky směrem dovnitř, tedy ne po směru vzduchu, jak bývá obvyklé. Myslel jsem, že ač je to nezvyklé, pro laiky to tak bude schůdnější a jak vidím, tak to všichni pochopili správně a na výsledky to vliv samozřejmě nemá. Takže netřeba to řešit nemyslíte? No a na konkrétní výsledky je třeba mít konkrétní zadání, to je samozřejmé. Taky je potřeba počítat po frekvencích a ne se součty. Prostě nejde nacpat do příspěvku s omezeným počtem znaků něco, co by vydalo na menší knihu :-). Už takhle jsem musel 4x příspěvek proškrtat, abych se vešel do počtu znaků.
Uživatelský avatar
nemo
pozorovatel
pozorovatel
 
Příspěvky: 97
Registrován: 30 zář 2016, 14:16

od Čtenář » 13 bře 2017, 23:44

Přidám laickou zkušenost. Mně dali na výfuk zpětnou klapku. Dvě půlky plechu a uvnitř pružinka Možná byla nějaká vadná, ale za určitých otáček ventilátoru to vytrvale prdělo ven. Neznám jiné slovo popisující ten zvuk. Vznikalo to až na tý klapce. S větším výkonem to paradoxně zmizelo, při minimálním výkonu to taky slyšet nebylo. Vyřešilo se to až po výměně klapky. Jednotku mám taky Nilan ale velký Compact. Sací mřížka je na severní straně, tam není slyšet nic. V místnostech je taky úplný ticho na první a druhý stupeň. když jde ale někdo v noci na záchod a pustí si zvýšený odtah, který máme nastavený na max. o dobu 15 minut, tak je slyšet šumění na koncovkách. V technický místnosti, když zapne kompresor, je to slyšet jako mrazák. Do ložnice bych si jednotku nedal, ale na chodbu z technický už není slyšet za běžného denního ruchu nic.Mě nejvíc v domě ruší myčka. Žena se naučila využívat nízký tarif a programuje si mytí na noc. Kolikrát se ozývají dost velké rány, že je to slyšet až do patra.
Čtenář
 

Předchozí

Zpět na Vzduchotechnika