projektant VZT

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od Návštěvník » 12 dub 2017, 18:55

Vážený pane, je zcela jedno, jestli jste firma, nebo řemeslník. Pro mně jste dle posledně napsaného příspěvku přesně ten lempl, kterých je v ČR 90%. Provozní náklady jsou váš problém a já zase z vlastních zkušeností říkám, že kecáte. Taky podnikám, sice v jiném oboru, ale kvůli té hrůze ve stavebnictví a řemeslech si dělám nakonec věci sám a mám hodně dobrý přehled. Zakázky máte jenom pro to, že za A nejsou lidi, za B zákazníci u nás akceptují nekvalitu a nedožadují se nápravy a za C že tenhle stát není schopen vymoct práva občanů.
Návštěvník
 

od nemo » 13 dub 2017, 07:42

Vážený pane Návštěvníku!
Nejsem ani firma, ani řemeslník. Jsem zaměstanec a pracuji jako projektant. Takže nevím, z čeho jste odvodil, že jsem lempl co nic nedělá a účtuje si přemrštěné ceny za řemeslné práce. Tímto zde končím, protože lidem jako vy nezištně radit nebudu.
Uživatelský avatar
nemo
pozorovatel
pozorovatel
 
Příspěvky: 97
Registrován: 30 zář 2016, 14:16

od Mathilda » 13 dub 2017, 09:06

Znám prostředí velké vzduchotechnické firmy a chápu argumentaci Nema. Správně řekl, že nemá smysl si najímat Metrostav a podobné giganty na stavbu garáže. Režie takových firem tyto zakázky jednoduše neutáhne. Není to o lemplovství, jejich fungování je nastaveno pro velké zakázky. Proč asi u staveb rodinných domů nestojí věžový jeřáb, proč se drobnému stavebníkovi vyplatí autojeřáb nebo parta chlapů, co mu to nejnutnější pomůže do patra? Nemá smysl se tu urážet.
Na druhou stranu respektuji postřehy Zohana. Skutečně jsme se i na jeho popud zaměřili na podmínky dodavatelů a hlavně koncové ceny pro naše klienty. Je i naší chybou a pohodlností, že stále jedeme v zaběhlých kolejích a pokud nám to nesnižuje objem zakázek, nebylo a zatím není potřeba s tím něco dělat. Zatím máme práce tolik, že musíme některé méně lukrativní zakázky odmítat. Ve finále má možná i kus pravdy Tazatel, že se u nás moc neřeší kvalita a ani cena. Vždy budou domácí kutilové, kteří si z principu udělají všechno sami a možná i lépe. Snížení ceny by je příliš nemotivovalo k nákupu služeb, oni si to prostě chtějí udělat sami. Pokud zákaznický tlak je úměrný našim možnostem a vše je vlastně vyvážené, není třeba nic měnit. Také jsem jen zaměstnanec, ale chápu šéfa, že nakupuje tam, kde mu dají nejlepší podmínky a nejvyšší provizi. Kdo by to dělal jinak? Proč by si chtěl vydělat míň, když zákazníci spokojeně zaplatí víc?
Diskuze je fajn, ale uberte ze zbytečných osobních urážek, prosím.
Uživatelský avatar
Mathilda
přispívající
přispívající
 
Příspěvky: 151
Registrován: 17 bře 2014, 15:39

od Tazatel » 14 dub 2017, 15:18

"Vzhledem k tomu, že se k nám staří zákazníci vracení, tak snad kvalita bude ucházející, ale RD nám prostě vychází draho. Když si objednáte chvívek pro kozu u Metrostavu, tak Vás taky přijde draho, tak si ho objednejte u "František Vomáčka, zednictví", ten je živnostník s téměř nulovou režií a drobnosti udělá levněji. "

Aha, takže najednou jste "pouze" zaměstnanec velké firmy a navážíte se do "malých" živnostníků" a Mathilda jemně indiferentně přitakává, že předci velké firmy nemohou řešit malé příštipkaře. A vám se vracejí spokijený zákazníci. Uveďte který. KECÁTE.

Tak já vám říkám že tím jste ještě více lempl na druhou a vaše rady si ponechte. Jako zaměstnanec velké firmy kecáte do obchodu, ale o tom jako vaše firma velké zakázky získává a následně provádí asi nevíte zhola nic, tedy pokud tady jenom nekecáte. A z tyto pozice chcete hodnotit chování živnostníků? IOL
Takže abychom se tady pobavili o těch velkých firmách. O Metrostavu, Central Group a jiných si najdeme spoustu info na netu Jak s kvalitou, podváděním, uplácením, ignorováním předpisů si tedy přečteme. Napište zde seznam kvalitně a za dobrou cenu provedených projektů od vás a vaší firmy. Já znám a mám informace z první ruky velkých stavebních firem i jedné rakouské pobočky VZT, Všichni, naprosto všichni jedou na lobbingu a úplatcích. Co jste dělali, VZT v tunelu Blanka?
Tazatel
 

od Kaolín21 » 10 črc 2019, 19:25

Mathilda píše:Znám prostředí velké vzduchotechnické firmy a chápu argumentaci Nema. Správně řekl, že nemá smysl si najímat Metrostav a podobné giganty na stavbu garáže. Režie takových firem tyto zakázky jednoduše neutáhne. Není to o lemplovství, jejich fungování je nastaveno pro velké zakázky. Proč asi u staveb rodinných domů nestojí věžový jeřáb, proč se drobnému stavebníkovi vyplatí autojeřáb nebo parta chlapů, co mu to nejnutnější pomůže do patra? Nemá smysl se tu urážet.
Na druhou stranu respektuji postřehy Zohana. Skutečně jsme se i na jeho popud zaměřili na podmínky dodavatelů a hlavně koncové ceny pro naše klienty. Je i naší chybou a pohodlností, že stále jedeme v zaběhlých kolejích a pokud nám to nesnižuje objem zakázek, nebylo a zatím není potřeba s tím něco dělat. Zatím máme práce tolik, že musíme některé méně lukrativní zakázky odmítat. Ve finále má možná i kus pravdy Tazatel, že se u nás moc neřeší kvalita a ani cena. Vždy budou domácí kutilové, kteří si z principu udělají všechno sami a možná i lépe. Snížení ceny by je příliš nemotivovalo k nákupu služeb, oni si to prostě chtějí udělat sami. Pokud zákaznický tlak je úměrný našim možnostem a vše je vlastně vyvážené, není třeba nic měnit. Také jsem jen zaměstnanec, ale chápu šéfa, že nakupuje tam, kde mu dají nejlepší podmínky a nejvyšší provizi. Kdo by to dělal jinak? Proč by si chtěl vydělat míň, když zákazníci spokojeně zaplatí víc?
Diskuze je fajn, ale uberte ze zbytečných osobních urážek, prosím.


Dobrý den, přesně tak, souhlasím s vámi. Když si člověk chce postavit garáž nebo položit např. plechovou střechu, nechápu proč by se měl obracet na takové giganty. Jsou tu i menší a poctivé firmy, co vám zapůjčí např jeřáb nebo tam mají lidi, co vám to udělají. Já mám dobrou zkušenost tady.
Kaolín21
 

Předchozí

Zpět na Vzduchotechnika