Nilan VPL 15 - výstraha

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od fanda » 15 lis 2017, 21:46

Dobrý večer pánové, jsem čerstvým majitelem zmíněné rek. jednotky (od srpna). Mám ji instalovanou v momentálně stále ještě nedokončené stavbě, chtěl jsem si trochu přitopit a dnes mi vyhodila na slim controlu chybovou hlášku/výstrahu č.15 "ROOM LOW" (na CTS602 "domazima").
Po vyresetování chyby proběhlo odmrazování, pak se znovu spustila a cca po 20min. znovu stejná výstraha.
Návody o chybových hláškách a výstrahách mlčí, tak jsem ji raději vypnul a rád bych se dozvěděl od zkušenějších, kde by mohl být problém. Co kde a jak příp. přenastavit nebo co jiného udělat.
Pro úplnost v okamžiku výstrahy - režim topení, nastavená vnitřní teplota 13°C, aktuální vnitřní teplota 9°C, venkovní teplota 1°C, vlhkost 65% (vše údaje ze slim controlu).
Děkuji předem všem za radu...
Uživatelský avatar
fanda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2015, 18:55

od marekp » 16 lis 2017, 00:00

To nic neni. Jednotky jsou z fabriky nastaveny na provozni teplotu 15 st.C. Ochrana jde uplne vypnout nebo provozni teplotu snizit. V servisnim menu je to nekde pod teplota rizeni a povolena provozni teplota v mistnosti. Sniz si ji na 10st.C a pojede to bez vystrahy.
marekp
 

od marekp » 16 lis 2017, 00:06

Sorry, kdyz mas v dome jenom 9st., musis si provozku snizit treba na 5st. Blbe jsem si to precet.M.
marekp
 

od fanda » 17 lis 2017, 14:42

Omlouvám se, že reaguji až teď, ale dříve jsem se na stavbu nedostal.
Takže v menu "Teplota řízení" mám tyto položky:
Léto Min - bylo nastaveno na 12°C, snížil jsem na 5°C, nepomohlo => opět naskočila výstraha
Zima Min - bylo nastaveno na 22°C, snížil jsem na 5°C, taktéž nepomohlo => výstraha
Léto >12°C (nastavená hodnota - s tou jsem nic nedělal)
Položku "Povolená provozní teplota v místnosti" tam nemám.
Uživatelský avatar
fanda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2015, 18:55

od marekp » 17 lis 2017, 16:01

Mluvil jsem o servisnim menu. Rozhodil sis uplne jiny menu. Jestli se ale neumis dostat do servisniho menu, zavolej si do nilanu. abys neudelal vetsi boty. To uzivatelsky menu vrat zpatky na leto min 15, zima min 21 a leto vetsi nez 12st.
marekp
 

od fanda » 17 lis 2017, 21:19

Ano, už jsem to zjistil. Dal jsem to zpět do původního stavu.
Návod, jak se dostat do servisního menu, jsem na netu našel, ale bohužel mi udávaná (ani žádná jiná) kombinace tlačítek nefunguje. Je možné, že to Nilan nějak zarazil?
Uživatelský avatar
fanda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2015, 18:55

od marekp » 18 lis 2017, 00:40

Nevim. Ja mam jednotku uz dlouho. Kombinace down+enter a podrz tak 15 sek. Pod nabidkou jazyk se objevi servis. M.
marekp
 

od fanda » 19 lis 2017, 20:21

Tak už to funguje. Chyba byla samozřejmě na mé straně. Čekal jsem, že mi tam po 10 sekundách to menu samo naskočí, netušil jsem, že ho najdu na konci standartního menu za volbou jazyka. Takže díky za radu ;-)

Ještě mám ale jeden dotaz k výkonu topení. Našel jsem v několika diskuzích zde nebo třeba na TZB, že jednotka dokáže ohřát vzduch na přívodu i přes 35°C (čidlo T2). Ale mně se to pohybuje kolem 20-21°C a tím pádem topí velmi velmi pomalu.
Menu Teplota řízení mám nastaveno takto:
Léto min 10°C
Zima min 22°C
Léto >12°C
Jednotka je samozřejmě v režimu topení a aktuální hodnoty v přehledu dat se mi momentálně pohybují +/- takto:
Stav - Topí se
T15 - 10,5°C
T10 - 10,2°C
T2 - 21°C
T1 - 5°C
T5 - tuším kolem 25°C (už si nepamatuju přesně)
T6 - 0°C
Netušíte, čím by to mohlo být způsobeno?
Uživatelský avatar
fanda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2015, 18:55

od marekp » 20 lis 2017, 01:28

To uz bys chtel zazraky. Jednotka by spravne vubec nemela bezet, ty si ji premluvil a jeste se ti to zda malo? ;) ;) ;) ;) ;) Z normalni pasivky kdybys do ni poustel 10 st. a venku byla 0 st., lezlo tak 8 st. Rekupky jsou staveny, aby rekuperovaly vzduch o pokojovy teplote pres 20 st. Pro kazdou rekupku plati, ze prvni je teplo a pak je vraceny teplo. :)
marekp
 

od fanda » 20 lis 2017, 23:58

Nechci zázraky, jen jsem se nechal unést těmi teplotami ostatních uživatelů v různých diskuzích.
Neuvědomil jsem si ale, že oni provozují jednotky za běžných podmínek (vnitřní teploty přes 20°C apod.)
Takže přidám nějaký přímotopný panel nebo něco...
Každopádně díky za rady ;)
Uživatelský avatar
fanda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2015, 18:55


Zpět na Vzduchotechnika

cron