VPL15 s Loxone

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od netko » 18 pro 2017, 16:29

Dobry den
Chcem sa opytať ake mate skusenosti s komfortom ovladania VPL15 cez Loxone.
Pripadne ste si niečo doprogramovavali ale dali doprogramovať.
Uživatelský avatar
netko
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 20
Registrován: 02 bře 2015, 01:19

od Škarda » 19 pro 2017, 23:13

Mám Loxone na řízení celého domu a v rámci toho má připojenou i rekuperaci, sehnal jsem si originál program co dává Nilan do loxonu k jednotkám a nějak mě to neoslovilo. Program jsem si dělal sám a řešil jsem ovládání jednotky prostřednictvím funkce inteligentní ovládání pokojové teploty(termostat) - tím obsloužím nastavení režimu jednotky, zadanou teplotu, zobrazení aktuální teploty, týdenní program teplot, rychlosti ventilátorů řídím logikou mezi časovačem, tl. zrychlené volby a režimy jednoty. Zobrazení veličin mám také sdružené podle funkcí jednotky, VPL toho asi moc nemá, já mám zobrazení pro aktuální zvolený režim/stav jednotky a pak 1. teploty vstupů a výstupů + bypass, 2. rychlosti ventilátorů + RH, 3. teploty v bojleru a 4.stav kompresoru + teploty výparníku a kondezátoru.
Přílohy
Screenshot_2017-12-19-22-10-39.png
Uživatelský avatar
Škarda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 17
Registrován: 22 pro 2015, 13:43

od Kunte » 20 pro 2017, 00:46

Mám podobnou zkušenost. Nekupoval jsem Loxone od Nilanu, mám ho v rámci domu. Získal jsem z Nilanu základní konfiguraci, ale to nebylo moc k použití podle mých představ. Dodavatel mi to celé postavil jinak a mám všechno potřebný. Přehledy, grafy a samozřejmě ovládání. Neporozumněl jsem systému prodeje Nilanu, protoře oni sami mi doporučili, abych si Loxone koupil a řešil se svým dodavatelem. Asi Loxone nechtějí prodávat nebo na to nemají kapacity. To nemůžu sloužit. Dostali jsme popis protokolu a základní konfiguraci, zbytek už byl v režii.
Kunte
 


Zpět na Vzduchotechnika