únik kondenzátu z rekuperační jednotky

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od jan.can » 25 bře 2018, 13:56

Dobrý den,
chtěl bych se diskutujících zeptat, jestli by dokázali najít příčinu toho, proč nám včera 24.3.2018 po 2,5 letech provozu mohl začít unikat z naší rekuperační jednotky kondenzát.

Tady je odkaz na video úniku vody: https://photos.app.goo.gl/OUSGjhzFxviOvWSW2

Voda vytéká pod pláštěm na spodní straně jednotky mimo hrdlo odvodu kondenzátu. Jednotku používáme 2,5 roku. Přívodní i odvodní potrubí máme izolované. Ani v největších mrazech -14 stupňů s tím nebyl problém. Máme jednotku Renovent Excellent 300. Filtry měním pravidelně.

Díval jsem se dovnitř jednotky a odvod kondenzátu není vůbec znečištěný ani zanesený. Pro jistotu jsem hrdlo odvodu kondenzátu zvenčí znovu přitáhnul. Vypadá to, že sedí pevně. Opravdu nevím... Napadá Vás nějaká další možná příčina?

Zkoušel jsem toto téma najít na fóru a nenašel jsem ho.

Děkuji, s pozdravem
Jan Can
Uživatelský avatar
jan.can
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 5
Registrován: 18 led 2015, 21:31

od Miloš_S » 25 bře 2018, 22:31

Mám trochu jiný typ jednotky a stalo se mi to samé. Pod hrdlem odtoku je gumové těsnění a to po čase zpuchřelo a začalo prosakovat. Bedna je krytá izolací, takže to gumové těsnění ani není vidět.
Miloš_S
 

od zumik » 29 bře 2018, 15:05

Ahoj, já mám CT150 a stejný problém. U mě to je ale velmi pravděpodobně už od výroby.
Co jsem se bavil s jedním člověkem, který montuje VZT jednotky, tak mi bylo řečeno že se stává, že polystyrenový výlisek vnitřku jednotky občas praskne a někde to prosakuje.
Uživatelský avatar
zumik
přispívající
přispívající
 
Příspěvky: 139
Registrován: 13 zář 2013, 09:13

od jan.can » 29 bře 2018, 18:07

A jak to řešíte, když z jednotky pořád teče voda?
Uživatelský avatar
jan.can
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 5
Registrován: 18 led 2015, 21:31

od Brenek » 30 bře 2018, 16:11

Já mám EHR 280 a dělalo mi to taky. Stačilo jednotku naklonit z vodorovný polohy asi o 1 cm ve směru odtoku kondenzátu a bylo po problému.
Brenek
 

od zumik » 04 dub 2018, 13:52

Aktuální řešení je, že jednotka je do spádu k jednomu rohu a pod něj jsme dal belík :D. V záruce jsme to bohužel nestihl vyřešit, takže v létě hodlám jednotku sundat, rozebrat a problém vyřešit, jak to se ještě uvidí podle toho kde to teče.
Pak sem hodím fotky pro zajímavost :-).
Uživatelský avatar
zumik
přispívající
přispívající
 
Příspěvky: 139
Registrován: 13 zář 2013, 09:13

od MichalK » 20 dub 2018, 05:47

Tak jsem to řešil u Nilan CT150. Oddělal jsem hadici a špejlí vyčistil zanesený otvor, který způsobil zvednutí hladiny vody v jednotce a přetečení. Následně jsem zbylou vodu odsál vysavačem z mezer mezi plechem.
Uživatelský avatar
MichalK
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 10
Registrován: 27 črc 2014, 14:10


Zpět na Vzduchotechnika

cron