Komplexní řešení - větrání, topení, TUV, chlazení

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od zdenek.caha » 21 led 2021, 18:00

A k těm penězům...
je to raketa to jo, dát tam elektrické topné rohože a bojler na TUV doplněný krbem (pro splnění normy na energie) je to samozřejmě mnohem levnější.
Doplnit ty rohože o pasivní rekupraci tak je to asi ta nejlevnější varianta pro pasivní dům.
To já ale neřešil, byl jsem limitován penězi, tlačil mne čas na přestěhování z bytu který jsme prodali (v půlce února kopli základy a v půlce června jsme se stěhovali), žena je alergik, dům už měl přípravu na vodní podlahovku a měl alespoň papírově poměrně vysoké tepelné ztáty abych to tlačil do pasivu.
Uživatelský avatar
zdenek.caha
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2018, 15:46

od Mithrandir86 » 21 led 2021, 22:47

Já si říkám že mi asi bude stačit pasivka, ale bude záležet na kvalitě projektu a realizace rozvodů. Gott by byl asi lepší, ale počítám, že cenovej rozdíl bude propastnej. Počkám na návrhy a pak uvidím. Budeme mít NE dům...do pasivu se mi tlačit nechce a když klapne dotace B0, bude to příjemnej bonus.
Mithrandir86
 

od Jann » 22 led 2021, 09:42

Nejsem zastáncem žádného konkrétního řešení, rád bych táké jednou stavěl, ale zatím jsem rád, že bydlím v pronájmu.
Mám jen jeden dotaz. Jak může někdo vědět, co jinému bude nebo nebude stačit, když s tím sám nemá zkušenost?
Co kdybych se zeptal, jaké si mám koupit boty? Kdo zná mojí velikost? Kdo ví, co s nimi zamýšlím dělat. Jak může radit někdo, sám vyzkoušel jen jedny, jestli i mě budou ty stejné stačit?
Jann
 

od IJK » 22 led 2021, 14:45

Jann píše:... vědět, co jinému bude nebo nebude stačit, když s tím sám nemá zkušenost?
...

Taky jeden z možných úhlů pohledu na problematiku
"já su pastóšník a kdo je víc".

Ani nenaznačuji, že třebas BAŤŮV marketing, FORDův optimalizační proces, čínský přístup k tomu, co bych nazval Cc, přesněji Bcc (koukněte do pošty, snad vám to doblikne ...),
není zrovna můj šálek ..., to už mám raději prťáky ze Snahy Brno, káru od Ferrari, originální "skopčácký" výrobky...
A že to není až tak ČERNOBÍLÉ? A věříte mi, že není?

Pokud si to uvědomíte, začnete studovat a psát si:
a) scénáře
b) váhové koeficienty
c) příjmy a výdaje / bonusy a malusy (či nečeštinářska lépe BONY A MALY? :lol: ?!)
A pokud zase nechápete, zeptejte se ZEUSA. A pak si skočte koupit 100g Herkulesa.

SFO

PS?
Komplementární výrok k výroku citovanému?
"Až budu stavět svůj druhej barák, to už tam ty stejný ...!"

PPS:
"Až budu stavět svůj třetí barák ...?"

PPPS:
"Běžte už do háje, hlavně zdraví. A že nám šmakuje!"
:twisted:

Douška?
Zkuste říct tříletému dítěti,
že Ono jediné ví,
jaké jsou pro ně Ty NEJLEPŠÍ BOTKY ...

Kynické? Jj, tak se alespoň zamyslete nad tím, kolik lhářů, zlodějů ... a jiných "profíků" se stále dobře živí na lidské důvěřivosti a dětinské naději
človíčků se pracovním jménem ONI.
ONI totiž ví, že zrovna ONI nebudou podvedeni, nebo (ne zrovna málo často), že ONI budou těmi, kdo "profíkům" v oboru Počůraj Lopatky.

A pak se ONI ( :idea: občas i násilnicky) diví, že i "profík" občas narazí na LIMITY SVÝCH LŽÍ, zlodějin ...
Vemte si, jak by bylo PŮVABNÉ, kdyby třebas Donéček Pagátůj, když chytl Kurvídka Pú, byl léčen roztokem SAVO, jak byl sám dlouhodobě propagoval?
No, asi by řval - no, možná by ani neřval, jan by zařval. Darwinova cena by byla doručena.

Tedy?
Studujte příspěvky těch, kteří na sebe dobrovolně prozrazují, co udělali špatně.
Stejně, jako když vám Prcek při zkoušení botiček řekne, kde ho bota tlačí.
Scénáře?
A pokud máte podezření, že to vaše mrně je "Prcek - Lhář", tak ať se proběhne ... a možná zjistíte, že je ke všemu je to nadaný simulant, má geny i pro ... a bude z něj dobrý politik.
No a když přistoupíte na moje rady, poctivou analýzou zjistíte,
že (v podstatě) Prckovi nejvíc vadí
"to pitomý žvíže, čo je bebě mamalovaný"!

Mimochodem, moje oblíbená replika - operovat infarkt smí jen ten, kdo už ho nejmíň pětkrát měl!
iGoNY
Uživatelský avatar
IJK
dobrovolný redaktor
dobrovolný redaktor
 
Příspěvky: 746
Registrován: 21 čer 2014, 12:52

od Jann » 24 led 2021, 13:25

IJK píše:Zkuste říct tříletému dítěti,
že Ono jediné ví,
jaké jsou pro ně Ty NEJLEPŠÍ BOTKY ...

To je trochu něco jiného, než jsem měl já na mysli. Hledím na věc z objektivního a subjektivního hlediska. Potřebuji odvézt děti. Na to přeci nelze odpovědět, že bude něco stačit. Objektivně nevíme, kolik těch dětí bude, jak se pojede daleko atd. Když všechny tyto informace budeme mít, mělo by se vycházet z osobní zkušenosti. Stačí odvést dítě na štangli jízdního kola, možná stačí, ale to může radit jen ten, kdo už někdy jel na kole a někoho vezl. Dají se dát do páru reálné zkušenosti s reálnými potřebami. Když se na věc budu dívat subjektivně, je rada mnohem obtížnější již v samém základu. Jak vyhodnoti - bude vám stačit pro děti ekonomy třída v letadle. Asi ano, ale co když radí někdo, kdo sotva letěl letadlem a byznys třídou jen procházel. Zde je patrné, že jeden uživatel nějakého výrobku radí absolutně bez jakékoliv zkušenosti s jiným výrobkem. Pouze nad tím se pozastavuji, že se mi zdá taková rada v tomto případě zcela irelevantní a absurdní.
Jann
 

od Michal.K » 14 úno 2021, 00:02

Zdeňku, jak jste spokojen s tou rekuperační jednotkou od NIbe? Četl, že poměrně hlučná, ale žádného uživatele jsem doteď nesehnal, abych si to ověřil...
Michal.K
 

od jarda » 28 úno 2021, 18:51

Existuje i kompletní zařízení českého výrobce - vše v jednom - rekuperace, klimatizace, ohřev vzduchu ve dvouteplotním režimu, tepelné čerpadlo pro ohřev ody pro vytápění s minimální montáží, jedním ovládacím systémem v automatickém režimu s dálkovou správou.
Uživatelský avatar
jarda
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel
 
Příspěvky: 300
Registrován: 26 úno 2011, 08:28

Předchozí

Zpět na Vzduchotechnika

cron