vytápění RD + rekuperace

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od ella82 » 14 pro 2018, 16:51

dobrý den,
už to tu bylo určitě několikrát. Máme RD dřevostavbu Uem 4,6kW. Chceme rekuperaci a řešíme jaké vybrat topení.
návrh firmy je podlahovka + el. kotel (TČ) + rekuperace ATREA DUPLEX 380/0 ECV5.RD5 nebo ATREA EASY 300 nebo TOP FUTURA. systém vzduchotechnických rozvodů GreenPipe.
Pokud jde o barák, tak si poradím, ale s topením a vzduchotechnikou jsem na štíru.

děkuji moc za všechny podněty
Uživatelský avatar
ella82
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 14 pro 2018, 16:48

od Mírec » 14 pro 2018, 20:27

Ještě musíte řešit ohřev vody. Je to velmi významná položka. Nezapomínal bych ani na chlazení. Letní vedra mohou potrápit víc než zima.

Koncept domu by měl řešit projektant. Vše by se mělo probrat s dostatečných předstihem a zakomponovat do projektu domu. Můžete mít následně problém s malou technickou místností nebo třeba světlou výškou stropu, aby bylo možné získat instalační prostor pro vedení VZT.
Výběr jednotek je velmi zajímavý. Jednotky Easy patří k základu, 380tka je rozumný střed a Futura předražený úlet. Všechno jsou to jednotky s pasivní rekuperací, tedy nejnižší třída větracích jednotek. Zamyslete se nad domem jako celkem. Tady máte nějaké koncepce. viewtopic.php?f=22&t=1202#p6645
Mírec
 

od ella82 » 16 pro 2018, 17:45

Děkuji za rady, tech. místnost by měla být dost velká, taky podhledy by měli být v pohodě, řešili jsme to ze začátku s Atreou, než jsme kvůli nekomunikaci začali řešit jinou firmu. Chvíli jsme řešili i vytápění horkovzduchem, což jsem nakonec zavrhla
Určitě chceme mít krb, pro strýčka příhodu.
Ohledně chlazení o tom přemýšlíme, vše je otázka cena výkon...
Uživatelský avatar
ella82
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 14 pro 2018, 16:48

od ella82 » 16 pro 2018, 22:20

tak jako rozumné mi příjdou varianty 07 a 09 ještě časem uvažujeme o FVE, zatím jen přípravu, teď jen najít rozumného projektanta na vytápění a rekuperaci a vybrat rekuperaci...a časově pochopitelně ideálně včera :-D
Uživatelský avatar
ella82
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 14 pro 2018, 16:48

od Mírec » 17 pro 2018, 21:50

Dům mi projektovala společnost http://www.projektydomu.cz/ a ty mají i projektanty vzduchotechniky a vytápění. Mají kancelář v Praze, takže pro mě kousek. Jsem spokojený, takže snad ten kousek reklamy si jako poděkování mohu dovolit. M.
Mírec
 

od ella82 » 17 pro 2018, 22:22

děkuju za typ
Uživatelský avatar
ella82
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 14 pro 2018, 16:48


Zpět na Vzduchotechnika

cron