Potrubní chladič vzduchu

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od Nečlen » 15 pro 2018, 18:25

Dobrý den,
plánuji RD v pasivním standardu, předpokládané TZ do 5 kW. Rozhodl jsem se pro TČ vzduch-voda pro podlahové vytápění a ohřev TUV (nejspíše IVT Air X 50). Vytápění bude doplněno o akumulační nádrž. Teď zrovna řeším jakou RJ, aktivní jsem zavrhl, protože nechci mít v baráku další TČ (resp. kompresor, který má nejistou životnost), navíc jsem zaslechl, že je problém s nastavením těchto dvou systémů. Takže pasivní je jasná.

Jelikož TČ umožňuje reverzní chod (chlazení), takže bych mohl plně využít jeho potenciál. Chlazení do podlahy je blbost, tak mě napadlo, že bych pořídit vodní výměník a přes AKU nádrž bych v létě mohl vzduch chladit a případně v zimě dohřívat. Tady je odkaz na ten výměník:
https://www.luftuj.cz/p/potrubni-chladi ... 5-160-200/

Máte s tímto řešením někdo zkušenosti? Nevíte jestli existuje nějaká jednotka za rozumnou cenu, která má výměník přímo integrovaný?

Děkuji
Nečlen
 

od Jirka Vach » 15 pro 2018, 19:22

Našel jsem tuhle fotku. Podle všeho je to Nilan Comfort 300, na českých stránkách je trochu jinak vyfocená. I na těch českých stránkách je vidět to napojení ze strany na výměník. Jestli je to ale součást všech nebo za příplatek, to netušim. Cena samotné jednotky je v normě. Za tu cenu je slušně vybavená, ale samozřejmě něco platíš za značku.J
Comfort-300LR_med-varmeflade_2.jpg
Jirka Vach
 

od Nečlen » 15 pro 2018, 20:04

Díky, v produktovém listu nemají o tom ani zmínku. Je tam jen externí teplovodní dohřev za jednotkou.
https://www.nilan.cz/UserFiles/file/jed ... R-1405.pdf
Nečlen
 

od Jirka Vach » 15 pro 2018, 20:32

To se chce zeptat přímo v Nilanu, na dáských stránkách je to jako běžné příslušenství. http://www.nilan.dk/en-gb/frontpage/sol ... omfort-300 Už tam mají i nový dotykový ovládání. To jsem na českých stránkách také zatím nenašel.
Comfort-300LR.jpg
Jirka Vach
 

od Jirka Vach » 15 pro 2018, 20:34

Vzhledem k velikosti jednotky se zdá i výměník dost velký. Je tam i nějaký ovládací ventil, než se s něčím bastlit, vzal bych to origo. Záleží, co za to chtějí.
Jirka Vach
 

od Nečlen » 15 pro 2018, 22:01

Super, zkusím se zeptat. Ten nový displej vypadá o dost lépe.
Nečlen
 


Zpět na Vzduchotechnika