Ventilátor do interiérové zdi - vzduch mezi místnostmi

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od kykloop » 11 čer 2019, 22:14

Asi se jedná o trochu atypický dotaz, ale zkusím to :)
Řeším přívod čerstvého vzduchu v podkroví primárně na noc, kde máme koupelnu a ložnici. Bohužel otevřená okna přímo v ložnici znamenají zvýšený hluk z ulice, takže situaci nyní řeším tak, že máme v koupelně otevřené okno a z koupelny otevřené dveře do ložnice. Tím je hluk snesitelný a nějaký vzduch se do ložnice dostane - bez otevřeného okna v koupelně je v ložnici k ránu cca 3000 CO2 ppm, s otevřeným oknem v koupelně 1000-1500. + se tím podkroví v létě samozřejmě trochu chladí. Původně jsem chtěl dát do koupelny klasický stolní/stojanový ventilátor, aby čerstvý vzduch vháněl do ložnice, nicméně i na nejmenší otáčky je to hodně hlučné (výrobce udává 50db, ale asi na max)

Moje myšlenka - nechávat otevřené okno v koupelně, zavřené dveře a do 10cm ytog vnitřní příčky dát axiální kupelnový ventiátor, který bude vhánět vzduch do ložnice, ve které spí 2 dospělí a 1 malé dítě. Našel jsem např. tento s 25db
https://www.ventilatory-shop.cz/produkt ... -100-quiet
Přiznám se, že netuším na kolik je 25db v noci rušících a zároveň tento údaj je měřen ze strany nádechu a mne zajímá hlučnost výdechu - tam mam očekávat větší či menší hlučnost?
Ještě dodám, že do podkroví/ložnice vedou schody se dveřmi, které potřebujeme zavírat kvůli prckovi. Pod celou délkou dveří je však cca 1cm škvíra, kudy by mohl odcházet případný přetlak způsobený ventilátorem.
Dává toto řešení smysl? Napadá vás něco jiného co by stálo pár peněz? :)

Předem díky
Uživatelský avatar
kykloop
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 čer 2019, 21:57

od 000 » 02 říj 2019, 19:43

Těch 25dB je akustický tlak ve 3m ve volném prostoru. (nutno číst vše). 25dB by vyhovělo normě i pro noc, ale skutečný akustický tlak v reálných podmínkách bude mnohem vyšší. Takže zapomeňte na to, že se v klidu vyspíte.
000
 


Zpět na Vzduchotechnika

cron