Stránka 11

Odvětrávání WC a koupelny v rámci rekuperace

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019, 10:19
od angus
Hezký den,

chtěl bych se zeptat, jak máte řešeno odvětrávání (odtah) z WC a koupelny v rámci rekuperace. Máte tam zapínač/vypínač, kterým se nárazově zvýší odtah v celém domě (rekuperační jednotka se přepně na plný výkon) nebo jen lokálně v dané místnosti? Bylo nám řečeno, že se standardně používá zvýšený odtah v celém domě a pokud bychom chtěli "lokální" zvýšení odtahu, musely by se instalovat elektricky ovládané ventily.

Re: Odvětrávání WC a koupelny v rámci rekuperace

PříspěvekNapsal: 13 zář 2019, 00:11
od Zohan
Když chcete odtah jen z jedné koupelny nebo WC, lze to udělat pomocí servoklapek, které ostatní odtahy uzavřou. Je to celkem k ničemu, zbytečně vyhozené peníze.

Re: Odvětrávání WC a koupelny v rámci rekuperace

PříspěvekNapsal: 13 zář 2019, 08:29
od angus
Díky, pujdu do standardního řešení, nebudu to komplikovat.

Re: Odvětrávání WC a koupelny v rámci rekuperace

PříspěvekNapsal: 02 říj 2019, 19:19
od 000
Tak jak byste si to přál to je možné, ale děláte z malého zařízení "atomovou elektrárnu". Odtahový ventilátor máte jen jeden a odvádí vzduch řekněme ze třech místností. Požadavek zvýšit intenzitu větrání jen v jedné místnosti je možno řešit jediným způsobem a to osazením regulátorů průtoků s proměnným množstvím vzduchu před každou místností, s nimiž si však neporadí vestavěná regulace jednotky. Já toto řešení považuji za možné pouze teoreticky.