Ventilace v domácí serverové místnosti

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od LeosH » 02 lis 2019, 22:44

Zdravím. Mám doma místnost o velikosti asi 2 x 1,5m a chtěl bych si z ní udělat server místnost, dát tam rackovou skříň se servery. No a řeším nějak cirkulaci vzduchu, protože servery by tu místnost celkem rychle vytopily.
V té místnosti je momentálně staré okno, 50 x 80cm a plánuji ho vyhodit a díru použít pro ventilaci.
Napadlo mě něco takového. Rack bude mít nahoře 4 ventilátory (každý asi 200 CFM) tlačit teplý vzduch trubkou ven a druhou trubkou, která bude končit u země (pod ní bude miska chytat kondenzaci), se bude natahovat nový vzduch z venku. Problém ale je, že se obávám vlhkosti. Když bude venku pršet nebo mrazit, bude to táhnout vlhký vzduch dovnitř a pak by to asi byl problém. Můžete mi prosím poradit, jak bych to mohl vyřešit? Případně napadá vás nějaké jiné řešení? Ještě mě napadlo dát tam odvlhčovač, ale ten by byl celkem drahý a jeho provoz taky. Rád bych byl za nějaké levnější řešení (pokud nějaké existuje).
Předem moc děkuji ;)
Obrázek
LeosH
 

od 000 » 08 lis 2019, 08:27

Pochybuju, že ty ventilátory racku budou mít dost tlaku na pokrytí tlakových ztrát potrubí. Pokud jde o vlhkost, tak té se bát nemusíte, v zimě budete větráním místnost jako celek naopak vysoušet. Je jen třeba si ohlídat, aby se přiváděný vzduch zamíchal dřív, než dojde k serveru a abyste nevětral víc, než je třeba a místnost nepřechlazoval.
000
 


Zpět na Vzduchotechnika