Nibe F750 alternativy?

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od Strnic » 26 úno 2020, 16:47

Dobrý den,
Měl jsem do rozestavěné RD se ztrátou 19kwh/m2k na cca 243m2 naplánovanou rekup Nilan VP 18k ek9 společně s plyn kotlem a PT.

Našel jsem spíše náhodou jednotku NIBE F750 - ventilační tepelné čerpadlo.
Velice se mi líbí spojení rekuperace a tep čerpadla,nemohu však najít žádné podstatne informace o zkušenostech uživatelů.

Máte tedy někdo doma?
Poradíte případné alternativy k Nibe?
Strnic

od IJK » 26 úno 2020, 17:54

Strnic píše:... se mi líbí spojení rekuperace a tep čerpadla, nemohu však najít žádné podstatne informace o zkušenostech uživatelů.
Máte tedy někdo doma? ...

Ave,
viewtopic.php?f=19&t=2206

Výjimečně prosím ČÍST ODPŘEDU!

SFO

PS?
Registrovat se.

PPS:
Zadat klíčová slova
NIBE F750

PPPS:
Prostudovat výsledky vyhledávání.

Douška:
Full Stop.
https://en.wikipedia.org/wiki/Full_stop
IJK
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel

od Strnic » 27 úno 2020, 15:46

IJK píše:
Strnic píše:... se mi líbí spojení rekuperace a tep čerpadla, nemohu však najít žádné podstatne informace o zkušenostech uživatelů.
Máte tedy někdo doma? ...

Ave,
viewtopic.php?f=19&t=2206 - [b]takto psané a možná názvoslovím "lufťáků znalých" procpaný text je fakt nesrozumitelný[/b]

Výjimečně prosím ČÍST ODPŘEDU!

SFO - netuším,co znamená a googlit to fakt nebudu - nesměřuje k odpovědi na můj dotaz

PS?
Registrovat se. - registroval jsem se (ikdyž na ojedinělý dotaz a následné přečtení je to poměrně zbytečné)

PPS:
Zadat klíčová slova
NIBE F750 - zadal jsem, když pominu datum příspěvku 8let zpět, tak jsem nic důležitého/podstatného nenašel

PPPS:
Prostudovat výsledky vyhledávání. - viz výše

Douška:
Full Stop. - ...netuším, myšlenka o tečce
https://en.wikipedia.org/wiki/Full_stop

Byl by někdo zde znalých a ochotných mi odpovědět? :)
Strnic

od Karel Sedláček » 28 úno 2020, 16:50

Tohle zařízení funguje na stejném principu jako bojlery s TČ a rozhodně to není dobré pro ventilaci. Na ohřev teplé vody možná, ale i Nibe má lepší výrobky než je F750. Základní problém je ve způsobu přivádění vzduchu do místností. Vytváříte podtlak a dírami (ventily) nad okny se do místností přisává vzduch. Je to venkovní vzduch = když bude venku 0°C, půjde vám do obýváku 0°C a to je velký diskomfort. Tohle zařízení si dobře rozmyslete. Není to ekvivalent VP18 EK9 = to je principem úplně něco jiného. Jestli chcete od Nilanu ekvivalent, byl by to VGU250 EK9. Nevím, jestli ho u nás Nilan prodává, ale na dánských stránkách ho mají https://www.nilan.dk/Admin/Public/DWSDo ... t_data.pdf. Jestli mohu doporučit, nechtějte ani Nibe F750 ani Nilan VGU 250 EK9, obě zařízení jsou podtlaková a jestli vám vadí proudění studeného vzduchu na hlavu, tak pro vás nevhodná.
Karel Sedláček

od Strnic » 03 bře 2020, 21:14

Věc se má tak, že jsem hovořil s pánem z Nibe, se kterým jsem jednotku F750 doplnili o přetlakovou aktivní rekuperaci.
Nemohu dohledat název - upřesním až mi pán odpoví na email.
Strnic

od IJK » 03 bře 2020, 21:28

Strnic píše:... že jsem hovořil ... F750 doplnili o přetlakovou aktivní rekuperaci.

Ave,
ano, tím, že jste rozjel "poptávkové řízení"
máte náhle podstatně více možností...
... jak si dostupná data srovnat ve vlastním mentálním modelu.

Bez poctivého studia ovšem rozpory mezi pocity, buranketingem a vlastní nevědomostí nevyřešíte :twisted:

A buďte rád, když skončíte jen u povzdechnutí PT unstrech:
"... asi se nechám (jako ovce) ostříhat NEVĚDOMÝ. ..."

SFO

Douška?
Abyste nemusel GOOGLit:
https://forum.tzb-info.cz/138050-hybrid ... =22#text22

iGoNY
IJK
stálý dopisovatel
stálý dopisovatel

od Strnic » 04 bře 2020, 12:40

Tak pan z nibe poslal :
Nibe 750-R
NIBE SAM 40- ventilační jednotka pro rovnotlaké větrání k NIBE F750

SAM40 je pouze předehřev, což jsem rozporoval přes email, uvidime, co napíše.

. .odkaz jsem přečetl a není uvedena konkrétní jednotka
Strnic

od Strnic » 18 bře 2020, 20:14

Přišla odpověď:

Asi jsem se nepřesně vyjádřil, omlouvám se. SAM 40 je příslušenství, systém který poptáváte je právě jednotka F750, která spolu s příslušenstvím SAM 40 vytvoří požadovaný systém se 4 dírami.

Aktivní rekuperace v tomto případě je vzduch → otopná voda → příprava TV / VYT + předehřev.

Prosím o radu zkušenější - mohlo by výše popsané spojení fungovat jako aktivní rekuperace a tepelné čerpadlo v jednom?

Děkuji za odpověď
Petr
Strnic

Zpět na Vzduchotechnika