Čidla CO2

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od Pavel858 » 21 říj 2020, 18:39

Dobrý den,
zajímal by mě názor místních odborníků na čidla CO2 – zda má nebo nemá smysl je instalovat u jednozónové rekuperace (nikde jsem podobnou diskuzi nenašel). Zhotovitel rekuperace nám čidla doporučuje z důvodu zabránění vysoušení vzduchu v domě, když tam nikdo nebude.

V našem případě se jedná o téměř pasivní bungalov 5+kk se zastavěnou plochou 160 m2 a budeme mít z důvodu omezeného prostoru v technické místnosti podstropní jednotku Brink Renovent Sky.

Máte někdo zkušenost s CO2 čidly (máme navrženy v obýváku a ložnici), zda se do nich vyplatí investovat? Napadá mě třeba situace, když přijdu do prázdného domu, tak za jak dlouho se skrz ta čidla zaktivuje rekuperace a začne větrat? Má smysl investovat do čidel i v dalších místnostech (dětské pokoje)?

Díky moc za případné názory.
Pavel858
 

od Jarda23 » 23 říj 2020, 10:17

Mám doma Nilan VPL15 a čidlo CO2 jsem instaloval dodatečně. Musímříct, že bych ho doporučil všem. Vůbec nejde o typ jednotky, deu se hodit i k vašemu Brinku. Jednotky běží možná o polovinu míň, než běžela původně. Vzduch je bezvadně čistý a nemám problém s vlhkostí ani na konci zimy. Řešil jsem, kolik čidel a jak je umístit a nakonec mám jen jedno centrální v odtahu a je to varianta plně dostačující.
Jarda23
 


Zpět na Vzduchotechnika