Malá lokální rekuperace zabudovaná přímo do dveří

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od xsouku04 » 27 lis 2020, 21:33

Mlží se mi venkovní dveře zevnitř. Jsou na nevytápěné chodbě a ještě úplně dole. Neustále se rosí i když bych je vyměnil za kvalitnější, zjevně si úplně nepomůžu.

Napadají mne 3 možná řešení.
1) Na chodbě začít topit, nejlépe hned u těch dveří - nejhorší varianta - ústřední topení není blízko a je to zbytečné.
2) Udělat si miniaturní rekuperaci přímo do dveří. Tedy jak přívod nového vzduchu tak odtah by byl přímo přes dveře, voda by se třeba jednou za týden vylívala nebo nechala kapat no malé trubky pod dveřmi svedené do odpadu. Problém je kde sehnat malý výměník. Ventilátory asi na 12V ?
3) Dát tam výfuk nebo nasávání centrální rekuperace. Je to ale trochu z ruky. Osobně se mi zdá nejlepší výfuk v podlaze pod dveřmi. Nasávání mi připadá, že bych to mohl naopak zhoršit nehledě na to, že celá trasa potrubí by musela být zaizolovaná. Stačilo by relativně málo, tedy vzduch bych vedl odpadním potrubím DN 50 nebo 40. Vedl bych to asi sklepem aby to nikde nehyzdilo. Ten vzduch by nejspíš byl teplejší než jaká je teplota vzruchu u dveří a určitě by byl podstatně sušší.

Nejlepší se mi zdá varianta 2 - orosené dveře nejsou tak vzácné, jen ty výrobce to jaksi nezajímá a nezbývá než kutit. Malý výměník vzduchu vyrobit tak, že rozříznu nějaký větší? Např. z tohohle by se mohli rekuperovat třeba 5 a víc dveří. https://www.rekupex.cz/hlinikove-vymeni ... duchu.html
Ty další malé výměníky bych mohl dát např. na dveře do sklepa a vysušovat trochu vzduch ve sklepě - tam se to také rosí. Co myslíte?
Uživatelský avatar
xsouku04
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 11
Registrován: 22 lis 2020, 16:05

Zpět na Vzduchotechnika