Mobilní klimatizace - dvě hadice

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od dqbd » 03 čer 2021, 16:18

Ahoj,

rád bych si do bytu pořídil klimatizaci a vzhledem k tomu, že nechci bez povolení instalovat split, tak mi přijde, že mobilní klimatizace je jediná možnost, kterou mám.

Dozvěděl jsem se, že mobilní klimatizace se dvěma hadicemi jsou efektivnější, avšak nedaří se mi je najít na českých eshopech. Doporučili byste nějaký konkrétní model? Nebo to s efektivitou zbytečně přeháním?

Díky za odpovědi!
dqbd
 

od IJK » 06 čer 2021, 22:48

Ave:
Screen Shot 2021-06-06 at 22.42.21.png
Obecně hledáte ŠOUPACÍ klimky ...


Dvě hadice jsou podmínka nutná i postačující!
:twisted:

Asi největší KRYPLketing (nejhorší odrůda marketingu) je nabízení šoupklimek bezšlauchovek.
Tyto Geni(t)-ály/-álky bych bez soudu rovnou stavěl ke zdi ... bez nářků nad nespravedlností Fyziky, Matiky či GeoMetrie.

iGoNY
Uživatelský avatar
IJK
dobrovolný redaktor
dobrovolný redaktor
 
Příspěvky: 630
Registrován: 21 čer 2014, 12:52

od 000 » 24 čer 2021, 10:50

Pro jistotu si ujasněme co je co. Mobilní klimatizace jsou dvojího druhu: S hadicí a s odděleným výparníkem.

Ta první je jeden přístroj, ze kterého vede pouze hadice průměru kolem 100mm. Kondenzátor chladí tak, že bere vzduch z místnosti a ohřátý vyfukuje tou hadicí ven. Do toho horkého vzduchu je také odpařován kondenzát (nic méně jímku na kondenzát to má také). Nevýhodou je, že se musí řešit ta hadice a že chladící výkon je z části mařen tím odváděním vzduchu (nahrazuje ho teplý vzduch z okolí).

Ta druhá má kondenzátor oddělený a je umístěn venku, takže jde vlastně o split. Chladící okruh je propojen dvěma tenkými hadicemi, obvykle spojenými do jednoho svazku (tu tedy máte zřejmě na mysli). Ta je dokonalejší, ale musí být místo na umístění toho kondenzátoru (u těch nejmenších může i volně viset z okna). Nevýhodou je taky napojení těch hadic pomocí rychlospojek. Při každém rozpojení trochu chladiva uteče a rychlospojky nejsou věčné. Hledejte "dvoudílnou mobilní klimatizaci" (např.: https://www.vzdusin.cz/mobilni-klimatiz ... gLILfD_BwE)

Když se ale podívám na ceny, tak bych neváhal a pořídil normální split. Když dáte KJ na balkón, tak povolení snad ani nepotřebujete.
000
 


Zpět na Vzduchotechnika