Dotaz bypass

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od Kadli » 14 čer 2022, 17:06

Zdravím v nastavení u rekuperační jednotky Brink Sky Renovent 150 je možnost nastavení teploty bypassu od 15 do 35 stupňů k čemu je to dobré? Má smysl měnit teplotu v létě a zimě? Děkuji
Kadli
 

od Atlantis » 15 čer 2022, 21:44

Ahoj, Mám Flair, ale logika bude stejná. Ta teplota co nastavuješ značí, kdy se ti otevře bypass, aby se v noci (nebo obecně když je venku chladněji než vevnitř) vnitřek chladil venkovním vzduchem.
Tzn nastavíš tam 20°C, tak jakmile je přes 20°C na teplotní sondě z interiéru a venku je míň než 20, tak se bypass otevře.
Pak tam mám ještě omezení venkovní teploty (asi aby když je opravdu chladná noc, tak aby ti to nefoukalo moc studenej vzduch. Tam jsem nastavil 7°C (minimum) ale stejně se to při 10°C zavíralo a otvíralo (asi nějakej bug v software))

Já to spíš ovládám ručně - tzn teď na léto jsem tam dal myslím 17°C, aby se mi třeba bypass nezavíral zbytečně někdy k ránu když by náhodou teplota uvnitř poklesla intenzivním větráním

Ono ale upřímně ta rekuperace protáhne strašně málo vzduchu, aby to nějak znatelně chladilo. Když jsem počítal průtok x rozdíly teplot, tak bylo v noci třeba -300W výkonu co to chladí. To je upřímně řečeno naprosto neznatelná hodnota když se bavíme o celým baráku
Uživatelský avatar
Atlantis
pozorovatel
pozorovatel
 
Příspěvky: 90
Registrován: 13 čer 2022, 18:05


Zpět na Vzduchotechnika