LWZ 8 CS Premium

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od jakub.ruzicka » 18 srp 2023, 13:35

Dobrý den
plánuji stavět nový rodinný dům a poohlížím se po technologii, určitě plánuji rekuperaci ale jsem lajk. zaujalo mě kompletní řešení od firmy Stiebel Eltron a jejich produkt LWZ 8 CS Premium. Máte někdo zkušenosti, popřípadě nějakou alternativu,
Děkuji
Uživatelský avatar
jakub.ruzicka
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 1
Registrován: 18 srp 2023, 13:07

od Atlantis » 18 srp 2023, 15:13

Za mě bych tu rekuperaci takhle nepřekombinovával a měl obyčejnou pasivní rekuperaci a nezávislé tepelné čerpadlo na ohřev TUV + topení.
Dát takhle půl milionu za all in one řešení se mi moc nepozdává...Hlavně až se něco časem podělá, tak se mnohem jednodušeji bude opravovat/nahrazovat buď samostatní rekuperace nebo samostatné tep.čerpadlo. Ale smaozřejmě se můžu mýlit a přišel bych o nějaké výhody all in one systému, ale to už je život...

(za zamyšlení taky stojí, jestli se půl milionová investice zaplatí v nějaké dohledné době). Já třeba mám barák bez TČ a jen s elektrickou drátovou podlahovkou (nestavěl jsem, nebijte mě :lol: ) + pasivní rekuperací. V zimě hodně topím klimatizací co je uprostřed baráku v chodbě a ta mi udělá tak 70% tepla co potřebuju. K tomu mám ještě krb, ale ten topí jen obývák. Zbytek se dotopí už odporově v jednotlivých pokojích. Ta klima stála pár korun (30tisíc) ve srovnání s tím, co by stálo TČ.

Kdybych to stavěl, tak dám určitě podlahovku vodní, do ní připojím krbovou vložku a zapojím elektrokotel (ten stojí pár korun). Po pár sezónách bych uviděl, jestli by se mi vůbec TČ vyplatilo. Přecejenom to taky má nějakou životnost - a pokud by mi vycházela návratnost 15let, tak to asi fakt nemá smysl řešit...

Samozřejmě nějaká státní dotace tyhle výpočty rozhazuje směrem k výhodnosti TČ
Uživatelský avatar
Atlantis
pozorovatel
pozorovatel
 
Příspěvky: 90
Registrován: 13 čer 2022, 18:05


Zpět na Vzduchotechnika