Čidlo na kouř do sousedních domů

Obecné otázky - Teorie - Výpočty - Legislativa

od Marek Řežáb » 26 črc 2011, 22:59

Existuje vůbec nějaké funkční čidlo, které by dokázalo sledovat kvalitu venkovního prostředí a včas odstavit větrání?
Marek Řežáb
 

od metball » 27 črc 2011, 00:03

Korektí, leč nepopulární otázka.

I když Vám čidlo indikuje,
že je ZCELA NESMYSLNÉ honit luft barákem,
co s tím
regulační algoritmus udělá?

Bude honit VÍC MIZERNÉHO LUFTU BARÁKEM.

Nic víc, nic míň.

Profíci,
dokažte OPAK MÉHO TVRZENÍ.

Astala Vista Baby :twisted:

iGoNY
Uživatelský avatar
metball
dobrovolný redaktor
dobrovolný redaktor
 
Příspěvky: 888
Registrován: 18 dub 2011, 20:29

od mirec » 27 črc 2011, 00:27

Tri mesiace po nasťahovaní, keď som si cez VZT naťahal žumpový smrad do celého domu (sused ťahal žumpu do obecnej kanalizácie) som vyšiel na ulicu s foťákom. Povedal som mu aby bol taký láskavý a napojil sa na kanalizáciu. Neurobil som ani jeden záber. O týždeň som bol na brigáde, kde sme zakopali 30m potrubia.
Uživatelský avatar
mirec
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 33
Registrován: 03 bře 2011, 19:12

od Martin Šperl » 27 črc 2011, 10:28

Žádné takové čidlo jsem na trhu nezaregistroval a v praxi fungovat neviděl. "Smrad" je velmi širokospektrální pojem od zápachu ze žumpy, hnojení pole, dozrávající řepky po kouř z kamen nebo zahradního grilu. Takové čidlo by bylo velmi drahé, mělo-li by být skutečně funkční. Zásobárna relativně čistého vzduchu v domě je omezená, filtrace a neutralizace zápachu drahá a často nedostupná a tak ani nevidím zásadní smysluplnost instalace takového čidla.
Martin Šperl
 

od bořek stavitel » 11 kvě 2014, 09:53

Zdravím,
dá se smrad z kouře řešit alespoň nějakými filtry? Stavím dřevostavbu a rád bych měl řízené větrání s pasivní rekuperací,jenomže dům je v husté zástavbě 30-40 let starých domů které topí v drtivé většině tuhými palivy.Nejhorší je soused 5 m od mého domu,ten když zatápí je okolí dokonale zadýmováno (jak ruskej tank) .
V autě mám například čidlo vzduchu na uhlovodíky,které následně automaticky přepne vnitřní cirkulaci ventilace.Něco takového jednoty větrání neumí?
Pokud to nejde nějak filtrovat pak pro mě nemá rekuperace žádný význam,protože v zimě bych jí nemohl skoro používat.
Díky za každou radu.
Uživatelský avatar
bořek stavitel
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 07 říj 2013, 12:25

od glum » 11 kvě 2014, 12:25

S cidlem je potiz, levne a funkcni neni. Dobra zprava ale je, filtrovat lze.
glum
 

od Ferin » 11 kvě 2014, 13:38

Uhlíkový filtr.
Uživatelský avatar
Ferin
dopisovatel
dopisovatel
 
Příspěvky: 290
Registrován: 25 srp 2013, 21:37

od bořek stavitel » 12 kvě 2014, 22:38

Tak z toho mi vyplývá že se na nějaké luftování vyprdnu a budem holt větrat okny když to venkovní podmínky dovolí :cry:
Uživatelský avatar
bořek stavitel
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 07 říj 2013, 12:25


Zpět na Vzduchotechnika