Pan Martin Šperl ...

Místo pro diskuzi mimo téma vzduchotechniky

od metball » 26 dub 2012, 23:38

... už bohužel přešel k jinému týmu.
Do mnohem a mnohem vyššího levelu diskuzí ...

Už od března se mi stýskalo po jeho moudrých příspěvcích,
12. dubna ještě glosoval ...
... dnes přečtu ADMINovu smutnou zprávu ... a stesk už zůstane definitivní.

Zkusme nesmutnit.
Namísto toho upřímně prosím
všechny LuftFóraře,
kterým PT MŠ pomohl najít i jiný úhel pohledu,
či které navedl, jak prohlédnout vlastními růžovými brýlemi mámení,
aby do vlákna vložili citaci tohoto Moudrého ...
Ideálně citaci nebo postřeh, který vás, jako lidi, nejvíc ovlivnil.

Martin Šperl píše:...
2) psaní velkých písmen. K čemu vlastně střídání velkých a malých písmen slouží? Má nás to jen zmást nebo je to jen další komplikace pánů z Ústavu pro jazyk český a nutí nás dělat další pohyb palcem na klávesnici mobilu, přepínající velké/malé a na klávesnicích PC zase Shift a Caps Lock. Kolikrát se mi mobil přepnul do T9 (kterou jsem nikdy nezažil pod kůži a vyhýbám se jí) a neustále mi pak mobil zmatkoval, než jsem našel tu správnou sadu písmen, stejně jako na PC rozepíši půl věty velkými písmeny při omylném stisknutí Caps Lock(u).
...
Královnu nemáme a věnce většinou na hlavách nehodných :-) .
..
Mám i další postřižiny, uvidíme, jestli to vůbec někdo bude číst.


Ex Continuo Vivendi

P.S.:
... škoda, že už nám tu, PT MŠ nenapíšete,
jaké nápady máte na prořezávání
Stromu Zapleveleného
Jazyka Českého ...

iGoNY
Uživatelský avatar
metball
dobrovolný redaktor
dobrovolný redaktor
 
Příspěvky: 888
Registrován: 18 dub 2011, 20:29

od jarka » 27 dub 2012, 14:32

Pán Martin Šperl ... brala som ho ako dobrú dušu tohoto fóra... bude nám tu chýbať... ale život ide ďalej...
Metball ma predbehol, mal presne ten istý nápad - založiť vlákno o (pre) PT MŠ.
Tak ja si rada spomínam na jeho vtipné príklady zo života, napríklad :


viewtopic.php?f=18&t=888
príspevky z 5. a 7. črc 2011

alebo nezabudnuteľná ponáška na teleshoping - k téme decentrálneho prívodu vzduchu...
Martin Šperl píše:Úplně to vidím:
Ahoj, ahoj, ahoj. Bobe, cos nám skvělého dnes připravil? Tome, budeš se divit, mám tu jeden skvělý, fantastický telekrám. A co fantastického umí, Bobe? Větrat! Super, super, super. 10 z 9ti oslovených jsou spokojení s tímto telekrámem. Super, super, super. A jak to funguje, Bobe? Tome, nejdřív zateplíš dům, pak dokonale superpáskou utěsníš a všude dáš parobrzdy a parozábrany a pak?...a pak?...a pak si uděláš do baráku superdíry!!!! Bobe, Ty jsi génius! Jak jednoduché, jak skvělé, celý svět větrá superdírami. Když zalováte první, dostanete video se superšťastnými lidmi, co také větrají superdírama, halelujááá, halelujááá. Do baráku větrák, co vyžene vzduch ven a pak přichází superdíry, co nasajou vzduch dovnitř. V zimě pěkně mrazivý, Tome a v létě super přehřátý...Toméé. Kup hned!! Volej hned!!! Nebudou!
citoval ho Leon...

Cez SZ sme si nepísali často, p. Šperl mi ale potvrdil, že s riešením vetrania a kúrenia sme na správnej ceste. Za to som mu vďačná. Miloval svoju záhradku, tešil sa, že si ju na dôchodku užije, vlani na jar sa mi sťažoval, že mu pomrzli čerešne aj hrozno /víno/ ...Naposledy sme si napísali v advente. Napriek tomu, o koľko som mladšia, bol veľmi úctivý, "stará škola" alebo Angličan by povedal - gentleman.

Dobrý den paní Jarko,
i já Vám přeji krásné prožití adventního času, mnoho štěstí a sil ke zvládnutí stavby. Uvidíte, že s odstupem času zbydou jen milé vzpomínky. Hodně zdraví Vám, panu manželovi i celé rodině.
S úctou
Martin Šperl


S ÚCTOU, PÁN ŠPERL a vďaka za Váš čas a múdrosť.
Jarmila Zeleňáková
Naposledy upravil jarka dne 27 dub 2012, 15:19, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
jarka
přispívající
přispívající
 
Příspěvky: 199
Registrován: 18 kvě 2011, 05:24

od pedroman1 » 27 dub 2012, 14:40

Dobry den,

rad pozeram na prispevky na tomto fore a mnohe informacie sa mi zisli pri stavbe rodinneho domu. Clovek, ktory mi vsak najviac pomohol svojimi hodnotnymi radami, bol prave pan Sperl. Ci uz v diskusiach alebo cez sukromnu postu. Jeho rady a nazory pomohli iste vela ludom zorientovat sa v problematickych situaciach. Je mi luto, ze tak skvely clovek uz nie je medzi nami.

Cest jeho pamiatke.
Uživatelský avatar
pedroman1
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 15
Registrován: 23 kvě 2011, 13:33

od Leon » 28 dub 2012, 01:45

Až teď jsem si všiml té zprávy. Osobně jsem pana Šperla neznal a přesto se mě to dotklo. Možná nám chtěl jako vždy s trochou šperlovského černého humoru názorně předvést nový model ideálního důchodce v kontextu vládních reforem. Rád bych se usmál, ale hořkost je nějak silnější.
Leon
 

od Yco » 22 kvě 2012, 14:30

Toto fórum som začal navštevovať len kvôli nemu. Bol synonymom pre toto fórum.
Pán Šperl, nie som veriaci. Ale verím, že tam kde ste, je Vám dobre.
Uživatelský avatar
Yco
pozorovatel
pozorovatel
 
Příspěvky: 59
Registrován: 19 úno 2011, 07:58

od Pavel Šubrt » 23 kvě 2012, 22:12

Tak tak, také jsem chodil na toto fórum hlavně kvůli panu Šperlovi. Dokázal vše krásně přednést, že to i blb pochopil.
Mně vysvětlil, že decentrál, alá zázračné díry od Boba jsou hloupost.
Děkuji dodatečně tam nahoru.
Uživatelský avatar
Pavel Šubrt
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 30
Registrován: 31 bře 2012, 11:09

od 4technik » 01 čer 2012, 21:43

Těšil jsem se, až dodělám podlahy v baráčku a budu mít čas podívat se na nové diskuse, kde obvykle bývá pan Šperl významným přispěvovatelem. Asi 2 měsíce chodili sledovaná témata do mailu jen sporadicky...
Dnes jsem se, ale bohužel dozvěděl tuto smutnou zprávu. Sice jsem ho osobně neznal, nicméně z jeho cenných diskusí a posléze i několika soukromých zpráv jsem si určitě něco odnesl a rád jsem je četl. Opravdu zajímavé příspěvky, v kterých měl nekonečnou trpělivost a přitom se neuchyloval k bezduchým urážkám.. Snažil se žít naplno, neustále s někým komunikoval. Škoda, že neexistuje zatím žádná komunikace tam nahoru. Určitě ale věděl, že má kolem sebe lidi, kteří si ho váží...

Tímto jsem chtěl poděkovat za příjemnou společnost pana Šperla a věřím, že je někde ve společnosti báječných lidí...
Uživatelský avatar
4technik
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 49
Registrován: 18 lis 2011, 14:47

od jarka » 14 črc 2012, 23:11

.. aj dnes "oprášená" téma "centrální vysavač a rekuperace" mi/nám pripomenula PT Martina Šperla:
Martin Šperl píše: Husky, představte si dům jako pouťový balonek. Rozdíl tlaků uvnitř a vně balonku je docela malý, nebo jinak řečeno, je právě tak veliký, aby balónek držel tvar a nerupnul. Teď si představte, že dovnitř zavřete živého trpaslíka. Trpaslíčka. Když nebudete chtít, aby chcípnul, musíte mu mimo jiné dovnitř pumpovat vzduch. Nesmíte to přehnat, aby balónek nerupnul a nesmíte ubírat, nebo se balónek smrskne a na trpajzlíka přilepí. Když ten trpajzlík nebude zrovna Šmudla a rozhodne se uvnitř balónku vysávat čurbes po sobě, je to opět to samé. Při odsávání musíte zajistit, aby se dovnitř dostávalo stejné množství vzduchu jako odsáváte, jinak bum nebo scuc :-)
..
Ještě jednu věc přidám, větráky nejsou kompresor ani vývěva a když dosáhnou určitéto tlaku, točí se třeba dál, ale už žádný vzduch dovnitř nenaženou. Vysavače bych se nebál, pokud mě s ním nikdo nebude nutit vysávat. Jinak platí stejná pravidla jako pro podtlatkové větrání, pozor na otevírání dvířek, když topím v krbu nebo kamnech a pozor na plynové spotřebiče s otevřeným spalováním.


a vtedajšia reakcia metballa hovorí za všetko:
Ď, další měsíc života navíc.
"Chlámal jsem se aspoň minutu, až mi slzy chcaly z vočí ..."


veru tak...
Uživatelský avatar
jarka
přispívající
přispívající
 
Příspěvky: 199
Registrován: 18 kvě 2011, 05:24


Zpět na Mimo téma