Výběr konkrétního deskového panelu pro solární ohřev vody

Místo pro diskuzi mimo téma vzduchotechniky

od bozma » 09 črc 2013, 13:25

Dobrý den,

snažím se číst, co jde, ale informací je přehršel. Rozhodoval jsem se mezi trubicovými a deskovými panely pro ohřev vody a rozhodl jsem se využít deskové. Nepovažuji je za primární zdroj ohřevu (to bude plynový kotel), ale pouze jako dodatečný zdroj ohřevu bivalentního 300l zásobníku.

V těchto věcech už mám asi rozhodnuto, ale pořád jsem zmaten, co se konkrétního výběru týče. Samostudiem jsem zjistil, že je třeba rozdíl, zdali je Cu trubička přivařena laserem (prý lepší, ale dražší varianta) nebo jinak. Když jsem si ovšem vyjel několik konkrétních panelů, tak se naprosto ztrácím ve výkonech, protože mi přijde, že všechny mají +- totožné. Má smysl to nějak řešit? Tedy připlatit si za nějaký značkový nebo klidně zvolit nejlevnější čínu s tím, že se člověk okrade o pár jednotek procent výkonu? Pokud by mi někdo mohl doporučit i osvědčené výrobce/dovozce/prodejce, byl bych vděčen.

Děkuji všem za reakce.
Uživatelský avatar
bozma
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13 úno 2012, 10:43

od Sukey » 15 srp 2013, 16:39

mi tohle nemáme ale naši známí si koupili panely s trubicemi s borosilikátového skla s vakuem. jsou prý dost spokojeni s jejích výkonem a promlouvají nás ať si je dáme také.
Uživatelský avatar
Sukey
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 11
Registrován: 17 dub 2013, 15:12

od Jaromír Bednář » 03 srp 2014, 14:30

Každý typ kolektoru má svá plus i mínus. Před instalací by každý měl znát tzv. využitelný roční výkon a nejlépe si jej sám spočítat. Nejednou jsem se setkal s nadsazeným údajem od prodejce, naposled skoro 6x, Jak se to dá spočítat jsem popsal v článku Skvělej solární systém.
Vždy je potřeba počítat s tím, co všechny "solární" systémy limituje - počet slunečných hodin za rok. Snahou pak je, co nejvíc energie v této době využít, nebo dobu prodloužit tím, že kromě solární energie také využijeme energii z okolí. Možné to je - mám řešení. http://www.prozname.cz/ss

Obrázek

Potom jediný EnergyPanel je schopen ohřívat až 300 l vody na 55°C ne 1500 hodin (sluneční svit za rok), ale 335 dnů v roce.
Jaromír Bednář
 

od Jaromír Bednář » 23 bře 2016, 18:00

Termodynamický solární systém, co to je? Solární systém to přesně není, tepelné čerpadlo také ne. Po mnoha letech byla definována kategorie pro tento systém Solárně asistované tepelné čerpadlo (SAHP).
Zde je definice

Obrázek

Přikládám i opravené odkaz z předešlého příspěvku
Skvělej solární systém
Uživatelský avatar
Jaromír Bednář
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 5
Registrován: 14 srp 2014, 12:11

od Jaromír Bednář » 15 dub 2016, 16:17

Zde jsou opravené a funkční adresy: na články Skvělej solární systém a Proč bych si na ohřev vody nepořídil tepelné čerpadlo. :!:
V případě, že by někoho zajímalo Porovnání, může se také inspirovat. :!:
Uživatelský avatar
Jaromír Bednář
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 5
Registrován: 14 srp 2014, 12:11


Zpět na Mimo téma