Plíseň v koupelně v důsledku nedostatečného větrání

Místo pro diskuzi mimo téma vzduchotechniky

od Bozhyk » 24 kvě 2024, 10:50

Potýkal jsem se s problémem nedostatečné klimatizace v koupelně. V důsledku toho se na stěnách, v rozích a v koupelně tvořila plíseň. Mohli byste mi prosím poradit, jak se s tím vypořádat a jak plíseň odstranit?
Uživatelský avatar
Bozhyk
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24 kvě 2024, 10:40

od Leo » 24 kvě 2024, 11:05

Prvním krokem je odstranění plísně v koupelně. K tomu je třeba použít specializované přípravky a chemikálie, které vám s tím pomohou. Ne vždy se mi to podařilo dokonale, protože malé černé skvrny zůstaly a pak se znovu rozrostly. Proto doporučuji nejprve využít služeb úklidové firmy. Já jsem si vybrala firmu White-Uklid http://white-uklid.cz/ profesionální tým lidí, kteří vám vyčistí byt a dokonce odstraní všechny plísně v místnosti, aniž by zanechali chemický zápach, což je velmi důležité. Poté, až bude vše vyčištěno a uklizeno, doporučuji nainstalovat do koupelny odvlhčovač nebo nastavit klimatizaci. Dobrý systém nedovolí, aby vlhkost zůstala na skle déle než hodinu.
Leo
 

od gayer » 06 čer 2024, 16:46

Jednou z nejvýznamnějších moderních technologií pro renovaci domů je využití energeticky úsporných systémů, jako jsou solární panely a inteligentní termostaty. Solární panely umožňují generovat vlastní elektřinu a tím snižovat náklady na energii, zatímco inteligentní termostaty optimalizují vytápění a chlazení domova, což vede k dalším úsporám a pohodlí.
gayer
 

od Josef Vávra » 20 čer 2024, 13:00

Při sprchování nebo při "poležení" ve vaně vznikne množství horké vodní páry, která okamžitě kondenzuje na dlaždičkách (kde steče, případně se dá otřít) a bohužel i na omítce, do které se vsákne. Jsou to litry vody, které se do zdiva dokážou rychle vsáknout a vytvoří tak živné prostředí pro plísně.
Jedinou cestou je opravdu větrat. Tedy vyměnit veškerý vzduch v koupelně jednou za hodinu. Teoreticky se při 20°C do vzduchu v koupelně o rozměru 2x2m vejde 12g x 10 m3 = 0,12 litru vody (vlhký venkovní zimní vzduch 0°C obsahuje 5g / m3, v koupelně se nasytí až na 17 g/m3)
https://www.qpro.cz/Vlastnosti-vlhkeho-vzduchu
to znamená typicky sepnout ventilátor na 5 minut a vyměnit tak celý objem vzduchu v koupelně. Pak hodinu počkat, než se voda ze zdí stihne do nového vzduchu vypařit. Pokud necháte ventilátor jen chvíli po koupání, voda se vypařit nestíhá a ve zdech zůstává.
Toto řešení je levné a spolehlivé. Stačí časový spínač.
Uživatelský avatar
Josef Vávra
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2018, 22:28
Bydliště: Praha


Zpět na Mimo téma

cron