Zhodnocení topné sezóny

Tato kategorie byla založena speciálně pro diskuzi se SFO (Samozvaným Fyzikálním Ombudsmanem). Upozorňujeme, že vstup do tohoto fóra je jen na vlastní nebezpečí, které je značné.

od Josef Vávra » 18 dub 2018, 14:55

Začnu poděkováním Metballovi za zdroj velmi kvalitních dat na degreedays.net . Využil jsem je se zjištěním, že Kbely (LKKB) vykazují teplotu o 0,5K +- 0,5K vyšší, než Ruzyně (LKPR) za poslední tři roky ve 14denním průměru.
Nic mimořádného se tedy neděje, data odpovídají nadmořským výškám s absolutní odchylkou do 0,5K ve 14denních průměrech.
Tato data jsem porovnal s mým měřením neobývané novostavby. Venkovní teplotu měřím netradičně na jihu na slunci. Z hlediska vlivu na dům je to hodnota výstižnější, dům také neschovávám pod slunečník.
Po korekci na nadmořskou výšku vychází chyba -0,3K v prosinci a +2K v červenci.
Lze tedy usoudit, že letní oslunění způsobuje navýšení venkovních teplot fasád ve výšce cca 3 metry typicky o 2K? Ze zatím zjištěných dat se zdá, že ano.
Prosím tedy o připomínky k popsanému chování domu na stránce http://kondenzace.kvalitne.cz/kam-vlast ... kvithermu/ Kromě právě zjištěného letního osálání se mi nedaří najít další souvislosti hodné označení náhodné/nevypočítatelné.
Uživatelský avatar
Josef Vávra
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 6
Registrován: 05 bře 2018, 22:28
Bydliště: Praha

Zpět na HIC

cron