Spajanie spiro potrubia

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od peto123 » 26 dub 2011, 10:09

Akym sposobom je vhodne spajat spiro potrubie?
Zatial som nasiel tri moznosti :
1.tex skrutky
2.nitovanie
3.rychlospojky/objimky?

Pri skrutkach sa mi nepozdava to ze dost trcia do vnutra rozvodov a teda stazuju/znemoznuju pripadne cistenie. Nity su zase nerozoberatelne..Tusim existuju aj spojky na sposob gumovych objimok, ale neviem ako to vychadza cenovo a ci sa to vobec v praxi pouziva.
Mozno by bolo vhodna kombinacia nitovania + rozoberatelnych spojov. Riesili ste to niekto takymto spoobom?
peto123
 

od bladerunner » 26 dub 2011, 18:11

mne robil nedávno rozvody zo spira "vzduchár"-živnostník. používal tex-y. dával najkratšie aké mal, ale už z princípu tex skrutky /vŕtací špic/ je jasné, že trčí do lúmenu potrubia. trochu ma to zaskočilo, že to trčí až tak veľmi.
čistenie pomocou nejakej handry na lanku ??? nepripadá do úvahy. jedine pomocou nejakej "štetky" :mrgreen: :lol: - myslím samozrejme niečo so štetinami ako na komíny.
ale ako tak všade čítam, tak v rodinných domoch sa vraj rozvody vzduchu nečistia :?
takže to /asi/ netreba riešiť.
ak si myslíš, že to bude treba čistiť tak asi nity budú lepšie.
Uživatelský avatar
bladerunner
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 12
Registrován: 03 dub 2011, 18:36

od lexin » 26 dub 2011, 18:58

Viděl jsem několikero provedení. U mě to bylo tex + bandáž kolem každého spoje, soused používal speciální potrubí Lindab click /nepamatuju už si originální název/. Nedávno dokončoval potrubí další soused ob tři domy a ten vše lepil tmelem a spojkama /kroužek s minimálně větším průměrem. Jak to uchytil do objímek, nikam se to nehne. Spoje taky těsnil páskou a drží to jak židovská víra. Ani jeden šroub ani jeden tex.
lexin
 


Zpět na Vzduchotechnické rozvody