Elektrický ohřívač EPO-V nebo teplovodní TPO?

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od stigi » 28 črc 2011, 06:43

Martin Šperl píše:
stigi píše:xCC je pokud vím postavené na PLC FOXTROT od Tecomatu... když vezmu v úvahu že nejlevnější jednotka, která umí analog output 0-10V je tuším CP-1005 za něco přes 11.000,- + zdroj + software, tak cena za xCC dodávanou s Nilan ECO zas tak strašná nebude.

Kdyby se navíc soft upravil i na řízení topení a TUV, nebylo by to špatný

Je to limitováno vstupy, ale xCC řídit topení i TUV umí a ještě mnohem více.


To ano, ale ta cena za "vyšší" verze už je někde jinde. xCC pro Nilan za 15.000,- bez DPH , varianta Executive za 44.900,- bez DPH. PLC rožšířit není problém, horší už co na to soft. Předpokládám, že i ten se v jednotlivých variantách bude lišit.
Uživatelský avatar
stigi
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 2
Registrován: 28 úno 2011, 21:10

od nr5 » 23 kvě 2012, 12:02

Uvažuji o nějakým dohřevu vzduchu za větrací jednotku a tady jsem se dozvěděl, že při použití jednotek s decentrálním přívodem vzduchu, klidně pouštějí studený přímo do místností. Ptám se tedy, jsem blázen já s plánovaným dohřevem nebo oni s dírou ve zdi?
nr5
 

od Leon » 06 pro 2016, 16:07

nr5 píše:Uvažuji o nějakým dohřevu vzduchu za větrací jednotku a tady jsem se dozvěděl, že při použití jednotek s decentrálním přívodem vzduchu, klidně pouštějí studený přímo do místností. Ptám se tedy, jsem blázen já s plánovaným dohřevem nebo oni s dírou ve zdi?

Hezký dotaz :-) Každému dle jeho chuti. Já bych přímo vpouštěný vzduch do interiéru při venkovních -2°C nechtěl ani náhodou. Decentrální systém podle mě do rodinných domů je cesta zpět a osobně bych nikomu nedoporučil.
Leon
 

od Crozan » 06 pro 2016, 18:05

Viděl na nějakým blogu ještě krutější blbost. Pod přívody vzduchu nalepil elektrický topný rohože, aby se snížil vliv proudícího studenýho vzduchu do místností. Uděláte si jako rekuperaci a dohříváte elektrikou. bylo to celkem nedávno, ale už to nemůžu najít.
Crozan
 

od Návštěvník » 10 pro 2016, 13:15

Decentrální větrací systémy jsou podtlakové. Jestliže uvažujete s krbem nebo krbovými kamny, je pro vás takový systém nepoužitelný a velmi nebezpečný. Zhlediska norem jsou tyto systémy v kombinaci s uvedenými topnými zdroji zakázané.
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Vzduchotechnické rozvody

cron