Hlučnost k sousedovi

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od Jan Bezouška » 05 zář 2013, 10:47

Už jste se někdo setkal s požadavkem hygieny na doložení hlučnosti vzduchotechnického zařízení? Musím si nechat udělat ke stavebnímu povolení hlukovou studii a ke kolaudaci měření. Zdá se mi to jako zbytečná buzerace. Byl jsem se podívat na několik domů se vzduchotechnikou a nikde žádný hluk ven jsem nezaregistroval.
Jan Bezouška
 

od mirek » 05 zář 2013, 19:06

Pokud zapnu nejvyssi stupen, tak venku u vyustku to docela slyset je.
Proc mate ve stavebnim povoleni vzt?
Uživatelský avatar
mirek
dopisovatel
dopisovatel
 
Příspěvky: 257
Registrován: 25 úno 2011, 21:26

od Laďa Jaskva » 06 zář 2013, 09:00

Jan Bezouška píše:Už jste se někdo setkal s požadavkem hygieny na doložení hlučnosti vzduchotechnického zařízení? Musím si nechat udělat ke stavebnímu povolení hlukovou studii a ke kolaudaci měření. Zdá se mi to jako zbytečná buzerace. Byl jsem se podívat na několik domů se vzduchotechnikou a nikde žádný hluk ven jsem nezaregistroval.


Dobrý den. Pokud se to týká výstavby obytného domu, tak jsem jednou četl, že stavební úřad vyžadoval podobnou kravinu na montáž TČ, jak píšete Vy o hygieně. Nicméně, proč je účastníkem stavebního řízení ve Vašem případě hygiena, je celkem nepochopitelné. Leda, že se jedná o komerční stavbu. Tam by to mělo opodstatnění. Jinak hluk řeší občanský zákoník v § 127 , odst.1. Co se týká faktické hlučnosti, tak v noci slyšíte každou vzduchotechniku, když pojede na vysoký výkon. Zde jenom záleží na vzdálenosti od toho vyústění. Intenzita hluku klesá se čtvercem vzdálenosti :) .
S pozdravem Laďa
Uživatelský avatar
Laďa Jaskva
přispívající
přispívající
 
Příspěvky: 119
Registrován: 01 dub 2012, 09:03


Zpět na Vzduchotechnické rozvody