přívod VZT hadicemi Sonoflex

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od Pokemon » 27 led 2014, 11:40

Vážení,
obracím se na Vás s dotazem na realizaci VZT, konkrétně přívodu čerstvého vzduchu od rekuperačky do místností, které jsou dle projektu realizovány hadicemi Sonoflex. Po realizaci jsem však zjistil, že dvě hadice nemají okolo děrované ALU vložky ani nataženou igelitovou fusekli, takže vzduch může v podstatě proudit skrz minerální izolaci, což mi přijde příšerné. Když jsem rozbalil jeden spoj hadice-koleno, ukázalo se, že je vzduchotěsnou páskou utěsněna jen alu (děrovaná) hadice, igelitová fusekle už páskou utěsněna není.
Nevím, co je zde považováno za standardní provedení, ale z pohledu laika mi to přijde naprosto nelogické a nevhodné, kdybych předem věděl jak to vypadá, nechal bych tam dát thermoflex s antibakteriální výstelkou.
Ve ztrátách by problém být neměl, cesty realizované sonoflexem jsou poměrně krátké, jde tedy o to, zda vyměnit hadice bez igelitové fusekle a opravovat všechny spoje...Dík za radu, to je tak, když si na nějakou práci člověk najme profíky z renomované firmy :-(
Uživatelský avatar
Pokemon
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 26
Registrován: 02 bře 2011, 12:14

od KorDa » 27 led 2014, 12:31

Realizovat celé větve ve sono x thermo flexu není dobře a popisuje to tu nejmíň 10 vláken. Rozdílná je i kvalita jednotlivých flex hadic a to zásadně. Opravovat to bez zjevného projevu závady nemá smysl.
Uživatelský avatar
KorDa
dopisovatel
dopisovatel
 
Příspěvky: 205
Registrován: 14 zář 2013, 20:47

od Pokemon » 27 led 2014, 15:13

No, to je sice príma, ale on když člověk není od fochu a věci moc nehoví, tak radši svěří zadání zkušenému projektantovi (z Plzeňské firmy se kterou silně spolupracujete) a realizaci zkušené firmě (KSK Praha), a pak to dopadne takto...
(nicméně ve zdejších vláknech se celá řada lidí vyjadřuje v tom smyslu, že dobře napnutá hadice Thermoflex má srovnatelný odpor se Spirem)

Vám nepřijde nutné vyměnit hadice, u kterých může proudit vzduch dírkami v alu vložce do minerální izolace?
Uživatelský avatar
Pokemon
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 26
Registrován: 02 bře 2011, 12:14

od KorDa » 27 led 2014, 22:03

Perforace vnitřní hadice slouží jako tlumič a fólie mezi vatou a hliníkovou vrstvou je parozábrana. Funkce parozábrany je jasná. Měla by však sloužit i jako separační, aby se částečky vaty nedostávaly do potrubí. Jestli je to na odtahu a nehrozí kondenzace, asi bych to také neřešil. Na zbytek mám jiný názor.
Uživatelský avatar
KorDa
dopisovatel
dopisovatel
 
Příspěvky: 205
Registrován: 14 zář 2013, 20:47

od Pokemon » 28 led 2014, 12:36

Díky za reakci.
Mě přijde sono hadice bez igelitové vložky nevhodná i na odtah, přeci jen je ten vzduch silně znečištěn prachem z místnosti, který se pak dostane do vaty...Zmíněná hadice je ale na přívodu, kde mi to přijde kritické právě kvůli uvedené možnosti uvolnění jehliček izolace do místnosti...
Uživatelský avatar
Pokemon
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 26
Registrován: 02 bře 2011, 12:14


Zpět na Vzduchotechnické rozvody

cron