Izolace předehřevu

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od ihik » 16 úno 2016, 09:29

Fórum už mám docela dokonale přečtené, ale tohle jsem tu nenašel.

Mám izolovaný přívod i výfuk z rekuperace (50mm vaty), ale předehřev nikoli. Předehřev mám přímo od Nilanu. Ve svém produktovém listu mají výslovně napsáno, že je zakázáno předehřev izolovat.
Nicméně asi si dokážou všichni představit, co se děje - na předehřevu kondenzuje voda jako o život a stéká dolu k rekuperační jednotce (je to ve svislé pozici, jednotka je TOP). Takže buď dodržím požadavek Nilanu a všechno poteče z předehřevu dolu a tam dál po napojení do jednotky (něco se vsákne do izolace toho mezikusu mezi předehřevem a jednotkou) nebo to zaizoluji.
Osobně se kloním spíš k druhé variantě. Předehřev by se nikdy neměl dostat do stavu, že se rozpálí (pokud nebude chyba v jeho řídící elektronice a nepřestane v něm proudit vzduch).

Jak to máte vy ostatní, kteří máte předehřev? Díky
Uživatelský avatar
ihik
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15 úno 2016, 22:48

od technik » 16 úno 2016, 10:08

Nilan se v tomto jenom kreje. Klidně si můžete předehřev izolovat. Spirála se ohřeje max. na 40°C. a v krajním případě na 50°C.Pokud jsme dělali Nilan, používají švédský předehřevy VEAB a ty se izolovat můžou.
izolace_ohřevu.png

Originál návodu naleznete http://www.veab.com/documents/cv/monter ... MTEM-R.pdf
Je to bod 7 montáže. Samozřejmě je potřeba použít odpovídající izolaci.
technik
 


Zpět na Vzduchotechnické rozvody