Koncové segmenty pro vzduchotechniku

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od mao » 05 říj 2016, 23:05

díky za odpověď.......

odbočka 45 st. protože mě to tak vychází na vedení tras do místností s touto odbočkou nebo co je lepší tam dát? kalhotový kus? a pak případně koleno 45st. pro správný směr do "středu" místnosti?

jinak "topit" do rozvodů nebudu, bude pasivní rekuperace nejspíš značky Vaillant recovair 360...tzn. pokud mám rozvody pod izolací nemusím samotnou izolaci potrubí řešit....ok.

osobně taky moc nejsem zastánce vedení sonoflexu v celých trasách, ale montážník, který mi to měl montovat to takhle chtěl dělat - nyní dělám svépomocí a firma co se zabývá prodejem komponentů mi říká, že se spirem bude šířit hluk, že to není na to vhodné a taky se přiklání k sonoflexu.

jinak napojení u rekuperační jednotky bude ze sonoflexu....a myšlenka dát poslední cca metr k výústkám do jednotlivých místnosti pro nějaké to utlumení mě taky napadla...takže to tak může být asi správné.

jinak na koncích se teda dávají 90st. pozinkované kolena a pak se k tomu buď přidá kousek spira a pak ventil, tak je to správné?

jinak ventily chci dávat tyto, líbí se mi:

http://www.elektrodesign.cz/web/cs/prod ... niverzalni
Uživatelský avatar
mao
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 10
Registrován: 06 srp 2015, 20:23

od SekyraM » 05 říj 2016, 23:55

Já jsem původně měl naplánovaný klasický ventily, ale montážníci mi nabídli tyhle. Viděl jsem jen bílý vzorek, zbytek mi poslali mailem. Je to elegantní a zatím jsem nikde nic hezčího neviděl.
White_R.jpg
Red.jpg
Black.jpg
SekyraM
 

od mao » 06 říj 2016, 09:32

SekyraM píše:Já jsem původně měl naplánovaný klasický ventily, ale montážníci mi nabídli tyhle. Viděl jsem jen bílý vzorek, zbytek mi poslali mailem. Je to elegantní a zatím jsem nikde nic hezčího neviděl.
White_R.jpg
Red.jpg
Black.jpg


to vypadá pěkně ty čtvercové ventily....ještě tam mít uvnitř led žárovky a můžou být jako světlo zároveň...:).takže se dělají i v bílé barvě? a nevíš od jaké firmy jsou třeba odkaz, název, atd?
Uživatelský avatar
mao
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 10
Registrován: 06 srp 2015, 20:23

od SekyraM » 06 říj 2016, 10:40

mao píše:to vypadá pěkně ty čtvercové ventily....ještě tam mít uvnitř led žárovky a můžou být jako světlo zároveň...:).takže se dělají i v bílé barvě? a nevíš od jaké firmy jsou třeba odkaz, název, atd?

Volal jsem vzduchařům a prý to mají v prodeji od září. Technik nevěděl, dal mi číslo na jejich šéfa a odle něj si to můžete objednat na 602213776 pan Šindler. Bílý mají taky a buď kruhový nebo čtvercový. Ventil je o dost festovnější než co mám v technický místnosti s takovým tím šroubem uprostřed. Tohle je vystředěný a po regulaci ventilu si tam namačknete krycí sklo aby nebylo nakřivo.
SekyraM
 

od Návštěvník » 06 říj 2016, 14:36

To je pecka! na jaky je to prumer trubky?
Návštěvník
 


od KristýnaVálková » 08 říj 2016, 10:47

SekyraM píše:Já jsem původně měl naplánovaný klasický ventily, ale montážníci mi nabídli tyhle. Viděl jsem jen bílý vzorek, zbytek mi poslali mailem. Je to elegantní a zatím jsem nikde nic hezčího neviděl.
White_R.jpg
Red.jpg
Black.jpg

Pane, máme doma vzduchotechniku přibliže již tři roky a dodnes jsem si nezvykla na vzhled výfuků ze zdi. Moc ráda bych je vyměnila za ty z fotek. Podle manžela máme průměr také 125 a s nějakým závitem po stranách. Myslíte, že to půjde vyměnit?
KristýnaVálková
 


Zpět na Vzduchotechnické rozvody