Saní umístěné na strese

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od Mirek999 » 15 zář 2017, 21:18

Dobry den,
potreboval bych poradit, zda mate zkušenosti s umístěním přívodu vzduchu pro rekuperacni jednotku na střeše budovy. Bohuzel nemam jinou možnost, než nasavat vzduch ze střechy (přívod povede stupackou) a chtel bych se zeptat na nasledujuci:
1) střecha je rovna s Hydroizolaci z modifikovaných asfaltových pásů SBS - nemůže se z toho časem neco uvolňovat?Abych nenasaval toxických vzduch?
2) mohou se vyskytnout nejake dalsi problémy se střešním nasavanim?
3) z jakých trubek byste doporucovali to potrubí - mam navrh na EPE trubky HR-WTW a nevím, zda je to to nejvhodnější.

Dekuju moc
Mirek
Uživatelský avatar
Mirek999
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 3
Registrován: 15 zář 2017, 21:05

od Petr J » 16 zář 2017, 13:34

Když si uvědomím, že obchodní domy mají VZT jednotku umístěnou většinou na střeše, je k zamyšlení proč je sání pomalu 2 metry nad krytinou, která je plechová ...
Sání na střeše je neskutečnej nesmysl z důvodu letních a v podstatě i jarních a podzimních teplot, protože střecha se dokáže rozpálit na vysokou teplotu, kterou uvnitř domu určitě nechceme, to radši žádnou vzduchotechniku, v zimě opět potřebujeme nejlépe chráněné místo proti zamrznutí ... Ani ne tak toxický jako celkově smrad z rozpálené lepenky v létě bude nesnesitelný ...
Petr J
 

od zumik. » 19 zář 2017, 12:53

Asfalt pěkný svinstvo. Osobně bych nedoporučoval to dávat na novu střechu domu a raději dát nějako méně zdravotně závadnou variantu. On samozřejmě asfalt zase tak extra strašný není, jinak by se nepoužíval, ale to platí pro exteriér. Jinak s tím smradem se z rozpálené lepekny uvolňují a další parádičky. Takže já osobně bych se opravdu bavil o toxicitě.

Z toho podhledu bych nikdy nedělal nasávání VZT ze střechy kde je asfalt.

A pokud Vám někdo bude tvrdit že zdravotně závadné není, tak vězte že ten smrad samotný vám ta VZT opravdu velmi parádně nafouká do domu.


Jinak pod příspěvek Petra J bych se podepsal.
zumik.
 

od Mirek999 » 19 zář 2017, 14:27

Dobry den,
Dekuji moc za reakce. Chci to jeste probrat s projektantem celého domu, ale výše uvedené argumenty mi přijdou jako padne od tohoto řešení ustoupit.
Původně jsem si myslel, ze kdyz jsou ty asvaltove platy jeste posypany kacírkem a nasavani bude dostatečně vysoko, tak by to mohlo jit, ale nikdy jsem na takové střeše v létě nestal a tak jsem nevěděl.
Dekuju
Mirek
Uživatelský avatar
Mirek999
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 3
Registrován: 15 zář 2017, 21:05

od zumik » 21 zář 2017, 09:46

Tak pokud je na těch asfaltových pásek kačírek, tak to bude určitě lepší, jelikož na něj nepůjde přímé slunce. Ale já jsem na takové střeše taky nikdy nestál. Ale pamatuji se jak krásně smrděla hydroizolace z lepenky na základové desce, když se do ní opřelo slunce :-).
Nejlepší by bylo to v létě sledovat. Nebo budete dělat novou střechu?
Uživatelský avatar
zumik
přispívající
přispívající
 
Příspěvky: 139
Registrován: 13 zář 2013, 09:13

od Mirek999 » 24 zář 2017, 10:58

Je to novostavba a řešil jsem to jeste než se to dokončí, abych se pak dostal do stupacky. Projektant cele budovy nakonec potvrdil, ze nasavani ze střechy v žádném případě nedoporučuje uz jen z pohledu vysokých teplot na střeše. Takze dekuji moc všem za rady a věc je uzavřena - tudy rozumná cesta nevede.
Uživatelský avatar
Mirek999
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 3
Registrován: 15 zář 2017, 21:05


Zpět na Vzduchotechnické rozvody

cron