Posouzení návrh rozvodů rekuperace

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od Mek » 17 lis 2017, 04:39

Ahoj,
vytvořil jsem tento návrh rozvodů VZT. Vše ve spiru (kromě cca 4m odtahu z kuchyně).
Prosím o jeho zhodnocení a připomínkování.

Uvažovaná rekuperační jednotka Stiebel Eltron LWZ 170 E Plus.

Díky
Přílohy
vedeni_rekuperace.pdf
(29.85 KiB) 398 krát
Mek
 

od Leoš » 18 lis 2017, 09:25

Zdá se mi zcela zbytečný to množství tlumičů. V obýváku mezi dvěma výdechy,proč?
Kolik předpokládáš, že ti tam půjde vzduchu? Jen tak od oka se mi to nezdá vyrovnaný.
Každý tlumič je dost drahýa mápoměrně velkou ztrátu. Ještě se dělá tahle jednotka? Mám ten pocit, že to byl výběhový typ.
Leoš
 

od Mek » 20 lis 2017, 08:13

Ahoj,

Ad tlumiče: Bohužel se mi nevešel 1 tlumič do místnosti vedle (do koupelny) z důvodu podhledu - proto takhle. V příloze jsem udělal některé změny (byť budou stavebně náročnější), ale odstraňující 2 tlumiče).

Ad množství vzduchu: Doplněno do nového návrhu.

Ad jednotka: Nevím o tom, že by tato jednotka měla být výběhový typ.
Přílohy
vedeni_rekuperace1.pdf
(29.86 KiB) 125 krát
Mek
 

od Leoš » 20 lis 2017, 10:10

Ty tlumiče na větvích jsou zbytečný. Stačí za jednotkou. Důležitý jsou akustický zlomy, abys nepropojoval místnosti napřímo. Nepočítal jsem průtoky, takže se nevyjadřuju k profilu trubek. Nemam moc přehled o těhle jednotkách, co se u nás prakticky nedělají. Snažil jsem se něco najít a v katalogu jsem dohledal jen LWZ 180 a i na stránkách Bola už 170 nemají. Neber to za bernou minci, třeba to není výběhový typ. Já čekám, kdy rekuperace začnou nabízet i výrobci žehliček. Prostě někdo zjistí, že je poptávka na trhu a tak si to nechá od někoho vyrobit a přilepí na to svojí značku. Jako bys sis naopak koupil auto od Minolty nebo kopírku od Renaultu. Já tomu moc nefandím.
MEK.png
Leoš
 

od Snejdrla » 26 lis 2017, 17:20

Jednotka není v rovnotlaku, 270m3/h odtah a 230m3/h přívod. V některých místnostech mi přijde, že je distribuce vzduchu příliš vysoká. Čím více vzduchu budete odtahovat nebo přivádět tím větší spotřeba jednotky. Nastavil bych jednotku na nižší průtok a pokud budete mít pocit že je to málo tak se to dá zvednout. Popřípadě když čekáte návštěvu přijdete a ručně na těch pár hodin zvednete průtok- U koupelny ho může zvednout čidlo vlhkosti, které je v jednotce. ( i když na tohle téma jsou taky věčné diskuze zda toto čidlo má vůbec nějaky vyznam když se mísí vzduch ze všech místností) Teda pokud to jednotka umožňuje. Pokud budete chtít zachovat 270m3/h nevím jestli to jednotka bude schopna zvládnout. Nechtělo se mi hledat jestli udávaných 300m3/h je pří 100Pa nebo pro jakou tlakovou ztrátu je tento průtok.
Uživatelský avatar
Snejdrla
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 19
Registrován: 04 dub 2017, 12:26


Zpět na Vzduchotechnické rozvody