Využití větracího "komínu" pro rekuperaci

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od 8milan8 » 25 bře 2018, 10:36

Zdravím ve spolek,

chci se zeptat. Plánuji do bytu nějakou malou rekuperaci a když jsem procházel plány a pak tedy i prošel byt, tak jsem našel, že byl navrhnut s větracím "komínem" (nevím, jestli se tomu neříká nějak jinak, ale nic mě nenapadá). Tedy je to vysloveně otvor udělaný zespoda (byt je v přízemí, ale všechny "komíny" vedou zespoda až nahoru) na střechu. Bylo to určené pro větrání koupelny, bývalý majitel to trochu domrvil a otvor nepoužíval (což také odnesla koupelna plísní).

Myslíte, že by takový "komín" šel využít pro připojení rekuperace, alespoň pro výdech, ideálně i pro nasávání, protože dole to končí do šachty, která vede na bok domu. Ale tam se bojím nasávání moc u země (ozon, radon, smrad...), ale i kdyby šla taková šachta využít pro výfuk rekuperace, tak by mi to nemálo pomohlo, ale bojím se srážení vody, protože přeci jen ve vrchní části bude trochu chladnější, jinak po zbytek domu vede tento komín uvnitř stavby, takže bude "ohřán" od bytů, ale zase bylo to s tím postaveno na odvádění vlhkosti z koupelny. Otvor je podle všeho 150 x 150mm a plánovaný objem větrání je maximálně 120m3/h. Nedokáži říci, jestli by nenastal i další problém a to, že bych do komínu odváděl studený vzduch z rekuperace a ostatním se na stěně začala srážet voda.

Výstřižek z plánu přikládám pro představu
komin.PNG


Díky všem za komentář a ideálně zkušenosti!
Uživatelský avatar
8milan8
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 srp 2017, 08:13

Zpět na Vzduchotechnické rozvody

cron