Způsob a volba izolace SPIRO

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od Premek84 » 28 čer 2018, 23:06

Dobrý večer,
již se nějakou dobu prokousávám rozvody rekuperace v RD a o výběru potrubí mám jasno - kombinace SPIRO+SONO.. jelikož mi, ale potrubí povede v půdním prostoru ( zatepleno 16cm vaty mezi krokvema ) - a budou pravděpodobně vedeny ukotveny na trámy a krokve - hledám co nejelegantnější způsob izolace.... mám představu o izolaci cca 4-5 cm vaty - studoval jsem všechno možné i nemožné a napadlo mě jestli by bylo možné koupit obyč vatu třeba sílu 40mm a odřezávat kousky a postupně izolovat potrubí kousek po kousku? Musí se potom ta vata ještě něčím "obalit" ? anebo co byste mi doporučili.... koukal jsem na ty "návleky" ale jsem na rozpacích...moc pozitivní reakce na ně nejsou...
děkuji P.
Uživatelský avatar
Premek84
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 led 2018, 21:01

od Mros » 29 čer 2018, 16:55

Není ani tak důležitý, co bude poslední vrstvou. Viděl jsem i obalené běžným obvazem nebo pytlovinou a celý to mazaný barvou nebo řídkým cementem (podobný jako sádra při zlomenině). Důležitá je ta první vrstva a hlavně vypořádání se se spoji. Stačí malý kousek, malá mezera a kondenzace postupně namočí kus vaty, ta přestane izolovat a jde to dál a dál... proto bych raději volil něco nenasákavého (Mirolon a podobně ) a teprve pak vatu.
Mros
 

od vztairmax » 25 črc 2018, 20:53

Dobrý den, spiro potrubí se izoluje izolací Isover ML-3
Velmi lehká lamelová rohož Isover ML-3 má univerzální použití v TZB v aplikacích pro nižší teploty. Je vhodná zejména pro izolaci potrubí vzduchotechniky. Je vyrobena z lamel z kamenné vlny, které jsou jednostranně nalepeny kolmo k nosnému podkladu z hliníkové fólie vyztužené skelnou mřížkou.
ml-3.jpg
Uživatelský avatar
vztairmax
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 2
Registrován: 25 črc 2018, 20:36


Zpět na Vzduchotechnické rozvody