Stránka 11

Vzduchotechnika pro dům od fy Atrium

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018, 00:16
od KapitanPlaneta
Ahoj,

předem upozorňuji, že ohledně VZT jsem ještě úplně mimo. A ještě pár týdnů mi nejspíš potrvá, než porozumím základům. Přesto bych zde rád položil dotaz, který mě možná nakopne v dalším pochopení problematiky VZT.

Po několikaměsíčním studiu jsem se rozhodl pro stavbu difuzně otevřené dřevostavby. Po pečlivém průzkumu trhu padla volba na firmu Atrium. To tu teď ale nechci řešit.

Problém je, že Atrium tlačí "svou decentrální" rekuperaci inVenter. Pochopil jsem, že je to bullshit a pouštím to z hlavy. Nicméně bych do nového domu nějaké řízené větrání přecejen rád pořídil, avšak centrální.

Když se podíváte na níže uvedenou dřevostavbu, která má velice jednoduchou konstrukci o užitné podlahové ploše 115 m2 (se součinitelem prostupu tepla U = 0,14 W/m2k), dokázali byste mi "od oka" poradit jakou vzduchoteniku zvolit? Nemusí to být úplně to nejlevnější řešení na trhu, na tom netrvám. V životě razím heslo: nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci. :-)

Mám problém s vysycháním sliznic, takže se strašně bojím nízké vlhkosti v domě. Na co při návrhu pamatovat, aby nebyla v domě příliš nízká vlhkost?

Dům: https://www.atrium.cz/rodinne-domy/vela-115