Hledám novou realizační firmu na rozvody VZT

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od v_wagner » 14 led 2019, 23:05

Mám projekt, přípravy v novostavbě a velký problém - nejmenovaná Plzeňská firma, která dělala projekt (a taky to s ní v tomto ohledu nebyl med), pak po neskutečných peripetiích a dlouhém čekání na termín, nekomunikaci, oznámení termínu a promarněném dnu dovolené protože nepřijeli, nakonec přijela udělat první malinkou část rozvodů (průchody vnějšími zdmi a malý kousek odtahu). Zprasili to tak, že jsem to musel vytrhat a předělat. Ale OK - poslali nějaká ucha co neumí ani přečíst výkres, holt budu muset být u toho a všechno kontrolovat. To bylo před rokem. Teď už zase měsíc a půl páčím z té firmy, aby se určil termín realizace rozvodů a někdo se přijel podívat na přípravy. Z toho měsíc přes urgence bez jakékoliv reakce. Prostě se historie opakuje, opět jsem v roli otravného hmyzu, který si dovoluje něco chtít.

Dochází mi trpělivost. Pokud je tu jiná firma, která umí udělat rozvody VZT (SPIRO, izolované, je to pro aktivní rekuperaci NILAN GOTT 2600) a nebude se chovat stejným způsobem, tak neskutečně rád změním dodavatele. Je to okres Beroun, malá dřevostavba momentálně ve stavu pokročilé práce na SDK příčkách.
Uživatelský avatar
v_wagner
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29 bře 2015, 22:51

od Petr56 » 15 led 2019, 10:24

Nejlepší je, když si to uděláte sám. Podívejte se sem viewtopic.php?f=21&t=2073&p=13501#p13500
Opravoval jste si to po nich, číst výkres umíte a na montáži rozvodů nic není. Sám jsem si je také dělal a beru to za jednu z nejjednodušších prací. Celkem rychle to přibývá a dá se neskutečně ušetřit. Od firmy jsem dostal rozpočet na 112 000 bez DPH. Když jsem si všechno nakoupil a udělal sám, pohodlně jsem se věšel do poloviční částky.
Petr56
 

od v_wagner » 15 led 2019, 17:32

To je pravda - to je taky možnost. Stavím už třetím rokem, skoro všechno sám. A to současně dům a samostatně stojící dvoupatrovou dílnu. Jen se mi to začíná kupit a jestli nechci strávit dokončováním do stavu kdy se tam dá alespoň provizorně bydlet další rok, musím na svépomoci slevit.
Uživatelský avatar
v_wagner
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29 bře 2015, 22:51


Zpět na Vzduchotechnické rozvody