Úprava odtahového potrubí

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od Shorty » 24 led 2019, 23:40

Zdravím pánové, potřeboval bych radu s úpravou stávajících rozvodů vzduchotechniky v mém RD kde bych potřeboval dopojit odtah par druhé koupelny (zde je již velké okno, ale v zimě se při větrání sníží velmi teplota). Používám toto potrubí jen pro odtah par z koupelny v přízemí a ze záchoda v patře přes talířové ventily. Na půdě mám potrubní ventilátor 125mm Helios, který žene tento vzduch ven nad střechu.
Nyní mám konec potrubí před motorem následovně: Y-kus (kalhoty) -> flexi potrubí -> motor.
Radu od vás potřebuji na řešení, jak napojit další kalhoty (pro dopojení potrubí z druhé koupelny z boku) mezi současné kalhoty a motor. Zbytek potrubí už bude jednoduché realizovat. Pravděpodobně se mi tam již nevleze další kus kalhot + dopojení koleny nebo flexi hadicí, je to tak? Díval jsem se, že některé firmy na vzduchotechniku si vyrábí některé části potrubí sami, bylo by možné vyrobit v kuse kalhoty+dopojení jako jeden prvek? Případně napadá vás ještě nějaké jiné řešení?
Fotky na místě a velmi jednoduchý nákres s rozměry připojuji.

Moc děkuji za rady.
Petr
Přílohy
IMG_20190120_211739.png
IMG_20190120_201432.png
IMG_20190120_201325.png
Uživatelský avatar
Shorty
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 led 2019, 23:03

od Shorty » 30 led 2019, 21:52

Ahoj, nikdo by neměl žádnou radu? :)
Uživatelský avatar
Shorty
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 led 2019, 23:03


Zpět na Vzduchotechnické rozvody

cron