Projekt VZT, stěnové prostupy

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od MartinS » 14 zář 2019, 15:42

Zdravím Vás,

prosím Vás o radu / názor k realizaci projektu VZT. Nás požadavek na odhlučnění některých obytných pokojů byl akceptován tak, že příčky a stropy mají teoretický útlum cca 65 db, ale VZT a dveře nikdo neřešil. Až když mi bylo řečeno, že si mám podříznout protihlukové dveře, bylo mi to i jako laikovi divné...
S pomocí Airfora jsem pochopil, že projekt VZT není v tomto ohledu dobrý. Ale co teď? Rozvody jsou již bohužel natažené a SDK příčky ve 2NP se právě staví.

1)
Protihlukové dveře s prahy bych chtěl osadit v místnostech s přívodem vzduchu 2.03, 2.04, 2.06, 2.07 a s odvodem vzduchu v technické místnosti 1.05 a pravděpodobně i v šatně 2.05. Ve všech těchto místnostech bych umístil nad dveře do výšky cca 2.1 m průchozí stěnový ventil http://www.elektrodesign.cz/web/cs/prod ... il-kruhovy

Obávám se ale, že když z místnosti bude vzduch odcházet nad dveřmi a ne pod nimi dle projektu, změní se proudění vzduchu a místnosti se správně nevyvětrají.

V místnostech s odtahem vzduchu mi přijde situace ještě horší, protože do místnosti přijde vzduch z chodby nad dveřmi a o cca 1,0 - 1,5 m dále bude ve stropě odtahový ventil.

2)
Dalším problémem projektu je, že ve většině pokojů vyústky přívodu vychází nad místem, kde se bude sedět nebo ležet. Plánuji tam použít tento ventil
http://www.lindab.com/cz/pro/products/pages/airy.aspx

Myslíte, že jeho použití neohrozí správné vyvětrání místností, když je v projektu počítáno se standardním přívodním ventilem bez desky? Většinou by jeho použití vycházelo do místností s průchozím stěnovým ventilem.

Všechny VZT rozvody jsou v podhledu. Naplánována je aktivní jednotka s chlazením a možným přepnutím na pasivní jednotku. Vytápění je TČ podlahou stejně jako chlazení v létě.

Máte nějaké nápady, jestli lze ještě něco zachránit nebo prostě holt raději použít podřezané dveře?
Přílohy
VZT_1NP_new2.jpg
VZT projekt 1NP
VZT_2NP.pdf
VZT projekt 2NP
(124.59 KiB) 17 krát
Uživatelský avatar
MartinS
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 zář 2019, 12:36

Zpět na Vzduchotechnické rozvody

cron