Rekuperace - rozvody ve stropu bungalovu

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od x_sonic » 21 bře 2020, 17:34

Zdravím,
vzniká nám projekt zděného bungalovu a narazili jsme na rozpor v přístupu stavební firmy a projektanta vzduchotechniky (jiná firma). Standardní strop má skladbu (odspodu) sádrokarton, parozábrana, vata a nad ní už jsou střešní vazníky. Projektantovi rekuperace se nelíbí:
1. parozábrana - doporučuje spíše parobrzdu ve formě OSB desky s přelepenými spoji. Upozorňuje na riziko pronikání vlhkosti do izolační vaty při porušení, na poškození náchylnější, parozábrany. Spoje dle něj pracují a páska se časem odlepí a prostup hadic přes parozábranu je další místo, kde hrozí odlepení.
2. izolace hadic vedení vzduchu - projektant doporučuje mít hadice pokud možno pod celou vrstvou izolační vaty, aby nebyly hadice zbytečně ochlazovány vzduchem z půdy a nekondenzovala v nich vlhkost. Na to je ve standardní skladbě stropu ale málo místa. Hadice by byla ve vatě tl. 100 mm a nad ní by tedy bylo už jen 160 mm vaty (z celkové izolace 260 mm)

Instaloval někdo z vás rekuperaci do bungalovu s SDK stropem a parozábranou? Jaké řešení byste upřednostňovali? Nemáte někdo foto, kde bude vidět, jak máte vzduchotechniku ve stropě vedenou?

Díky
Uživatelský avatar
x_sonic
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 bře 2020, 17:32

od 000 » 24 bře 2020, 08:42

Mám velmi podobný názor jako Váš projektant VZT. Pokud nechcete mít problémy, umístěte rozvody do zateplené části, tedy pod izolaci.
000
 


Zpět na Vzduchotechnické rozvody