Odborné (nezávislé) poradenství

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od Kimseo » 09 čer 2020, 05:44

Hledal jsem nějaké objektivní informace, abych si rozšířil obzory ohledně tepelného čerpadla, rekuperace a obecně nějakého kompaktního systému řešení vytápění a vzduchotechniky v domě, který se chystáme stavět. Je těžké se rychle zorientovat, nabrat všechny ty informace a udělat si z nich zdravý úsudek. Stojí to hodně času, který nemám. Byl by někdo ochotný se sejít (do rozumné vzdálenosti dojedu autem), a za úplatu se podívat na náš projekt domu, odborně ho posoudit a předat část know-how, vysvětlit pojmy, vysvětlit principy, doporučit, říct co je úlet, co má smysl, na co nezapomenout, co je předražená bída, mezi kterými řešeními (značkami) volit, navrhnout řešení? Pochopitelně to nemohu chtít zadarmo. Byl by někdo ochotný? Dohodneme se? Děkuji moc.
Uživatelský avatar
Kimseo
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 čer 2020, 18:51

od 000 » 09 čer 2020, 10:37

To by snad měl udělat ten, kdo vám VZT a ÚT projektoval, proč zbytečně platit dalšího, získáte jen názor, byť odborný, ale rozhodně ne objektivní. Ten samý projekt Vám jeden pochválí a druhý pohaní, záleží na koho narazíte.
000
 

od Kimseo » 09 čer 2020, 10:48

A proto si o tom chci popovídat a na to projektant (architekt) domu nemá čas ani znalosti. Od výrobce rekuperace Zehnder jsem dostal do plánku zakresleno kde co bude, k tomu cenovou nabídku. Vše po e-mailu. To je málo pro to, abych to pochopil. Nechci dát 200tis za něco čemu vůbec nerozumím. Navíc si myslím, že by bylo vhodné mít rekuperaci a tepelné čerpadlo od jednoho výrobce viz lepší cena, jeden servis, atd...
Uživatelský avatar
Kimseo
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 čer 2020, 18:51

od 000 » 10 čer 2020, 09:04

Architekt není odborníkem na VZT, ale někdo musel ten projekt na VZT udělat a to by odborník měl být a vše vám vysvětlit. Zatahovat do doho někoho dalšího mi připadá zbytečné, protože mohou nastat případy:

1. Někdo si nechá zaplatit za to, že vám to pochválí a v podstatě bez práce si vydělá.

2. Můžete narazit na rýpala, který vám řekne, že je všechno špatně (protože to nedělal on) a co pak s tím?

3. Dotyčný se k tomu může postavit odpovědně, ale pokud vám na něco řekne "tohle není dobře", tak se logicky zeptáte "a jak by to teda bylo správně" a v tu chvíli dotyčný už zadarmo projektuje.

Takže z výše uvedeného vyplývá, že je snažší být typem 1 nebo 2 a to vám k ničemu není. Konec konců když jdete k doktorovi, tak přeci taky nesháníte dalšího nezávislého lékaře, aby vám vysvětlil a zkritizoval léčbu. A to nejde jen o peníze, ale o zdraví.
000
 

od Hrdla » 11 čer 2020, 08:38

V tom s Vámi pane 000 nesouhlasím, pokud bych byl vážně nemocný, nastudoval bych si o té nemoci vše dostupné, konzultoval bych to určitě s více doktory a sám bych si vybral tu správnou metodu léčby. Ono se může totiž stát, že v okresní nemocnici nebudou tak zkušení jako v nemocnici v hl. městě nebo v jiném státě, přesto že by na to měli doktoři ambice.

Jenže na informace o nemoci si každý čas najde, ale studovat VZT je trochu něco jiného.

Proto pana Kimseo naprosto chápu. Je to hodně peněz na to, že to projektuje jeden člověk.
Hrdla
 

od jarda » 28 lis 2020, 21:58

Už máte vyřešeno?
Uživatelský avatar
jarda
dopisovatel
dopisovatel
 
Příspěvky: 287
Registrován: 26 úno 2011, 08:28


Zpět na Vzduchotechnické rozvody