řízené větrání - nestandardní řešení

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od feri » 05 lis 2020, 18:08

Dobrý den, vážení znalci.
Budeme rekonstruovat menší rodinný dům a chtěli bychom řízené větrání, nikoliv rekuperaci. Má idea je udělat v každé obytné místnosti jeden regulovatelný průduch skrz zeď ven jako přívod vzduchu a k odvodu vzduchu využít jeden z komínů. Do něj bych umístil ventilátor, popř využil střešní větrné turbíny, a nasávací otvory umístil do koupelny a na WC v obou patrech, případně do chodby. Mezi místnostmi by byly ventilační otvory kterými by vzduch proudil z obytných místností k nasávacím otvorům. Regulace by byla možná otevíráním/uzavíráním průduchů v jednotlivých pokojích, popř i regulací ventilátoru.
Rád bych věděl, zda je je tato má idea reálná, popř požádal o pomoc při vypracování "projektu"(síla ventilátoru,typ průduchů, velikost a umístění nasávacích otvorů...) Tuto službu jsem pochopitelně ochoten zaplatit. Nepotřebuji oficiálně zpracovaný projekt, stačí mi konzultace.
Pro lepší představu přikládám výklesy.
Svata_07_n_PATRO_PUDORYS.pdf
(148.03 KiB) 19 krát

Svata_06_n_PŘÍZEMÍ_PUDORYS.pdf
(148.03 KiB) 15 krát
Svata_11_n_ŘEZ_AA.pdf
(156.33 KiB) 8 krát
Uživatelský avatar
feri
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 1
Registrován: 05 lis 2020, 17:51

od 000 » 12 lis 2020, 10:55

Tak na toto řešení nelze říct nic jiného, než "všechno špatně". Ventilační turbíny rozhodně nedoporučuji, protože ty obvykle nedělají téměř nic a když náhodou něco dělají, tak když chtějí ony a ne když to potřebujete vy. Díry pro přívod neupraveného vzduchu do obytných místností rovněž nedoporučuji. Místnost by se prochlazovala, velice nepříjemné by bylo studené proudění z otvorů a pravděpodobně by se kolem otvorů začala vyskytovat plíseň.
000
 

od Lexin » 13 lis 2020, 20:45

100 % souhlas - všechno špatně.
Když by se na svahy místo umělého sněhu nafoukal drcený polystyren, mohlo by to být super. Bílé to je, roztát to nemůže, je to levnější a šetří to vodu. Vidíte ten nesmysl, který na první pohled vypadá rozumně a má i pravdivé argumenty pro?
Lexin
 


Zpět na Vzduchotechnické rozvody

cron