projektovanie vzduchotechnickeho potrubia

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od michal3691 » 10 úno 2021, 11:27

zdravim , potreboval by som poradit od skusenejsieho z navrhom potrubia v vyrobnej hale kde potrebujem preniest cca 50000 m3 vzduchu za hodinu urcitym potrubim o obmedzenom priereze a je tam kvantum moznosti ako to urobit a potrebujem naviest tym spravnym smerom
- znizenie prierezu potrubia zvysi tlakovu stratu cize ak chcem preniest rovnaky objem musi sa zvysit tlak tym padom rychlost
-potrubia maju urcitu tlakovu odolnost a su kalkulacky ktore mi spocitaju aky asi bude tlak na potrubi obdlznikoveho tvaru 1x0,5 m pri danom objeme za hodinu ? ci rovno mam popisat trasu a by mi to niekto spocital pripadne vzorce nejake , axialny alebo radialny ventilator , hluk nieje podstatny
michal3691
 

od vejpuste » 28 pro 2021, 01:21

Pokud neni v zadani nejaka chybka, tak by rychlost proudeni byla 28 m/s, coz je podle https://cs.wikipedia.org/wiki/Beaufortova_stupnice silna vichrice. Predpokladam, ze to asi v potrubi mit nechcete.
Nehlede na to jaky ventilator by to zvladl.
Libor
Uživatelský avatar
vejpuste
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 37
Registrován: 07 zář 2013, 22:19



Zpět na Vzduchotechnické rozvody

cron