Digestoř s možností výměny filtrů z nastříhané metráže

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od terite » 11 bře 2021, 11:07

V posledních týdnech jsme si prošli rozhodováním o volbě rekuperační jednotky, typu rozvodů, výběru projektanta VZT. V tomto už máme jasno a hotovo, budeme poptávat realizační firmu.
ALE - nechali jsme se přesvědčit, že je rozumné jít do recirkulační digestoře (v projektu našeho pasivního domu přípravu na odtahovou máme, ale zřejmě nevyužijeme, argumenty proč ne nás nakonec přesvědčily - ale o tom tuhle diskuzi vést nechci)
TEĎ - potřebujeme vybrat vhodnou recirkulační digestoř. Podle mě řada názorů o tom, jak jsou tyto digestoře na nic, plyne z toho, že lidi ty filtry skoro nemění. My bychom rádi našli digestoř, která umožňuje výměnu filtrů vložením nastříhané filtrační tkaniny do nějakého rámečku. Stejně to máme v plánu i u rekuperace (Atrea ECV5.RD5 380). Ať prostě ten spotřebák nestojí majlant a můžeme to za pár peněz pravidelně a často měnit a tím si zajistit dobrou funkčnost. Samozřejmě by vybraná digestoř taky měla mít co nejvyšší výkon při zachování přijatelné hlučnosti a neměla by to být nějaká čína.
Budu vděčná za tipy na značky, modely takových digestoří. Děkuji. Tereza
Uživatelský avatar
terite
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 bře 2021, 10:52

Zpět na Vzduchotechnické rozvody