Hluk z digestoře

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od LukH » 05 srp 2022, 13:29

Prosím o pomoc se zmírněním hluku z digestoře (recirkulace, tedy výduch v místnosti)
Jedná se o ve skříňce vestavěný digestoř, který sám o sobě nehlučí, ale vzduch z výduchu hlučí subjektivně hodně. Výduch má průměr 15 cm, otvor s mřížkou na vrchu skříňky také. Mezi výduchem digestoře a otvorem ve skříňce není vzduchovod (!?). Zatím jsem zkusil pouze udělat provizorní trubku z mirelonu, kterou jsem spojil těch 20 cm prostoru mezi ústím digestoře a dírou ve skříňce - no zlepšilo se to, ALE prosím o radu, jak bych mohl vyřešit lépe. Jde o hluk z výduchu, jiný ze skříňky slyšet nejde. Každý decibel dolů by byl super.
Je mi jasné, že digestoře v režimu recirkulace hlučí vždy, ale už jsem slyšel o dost tišší provedení.
Díky moc za názor/radu.
LukH
 

od PetrGrig » 08 srp 2022, 00:01

dig.png

Mělo by to být minimálně nějak takhle. Rozhodně je nutný výdech spojený s hrdlem digestoře. Možná by se tam vešel nějaký malý flexi tlumič, nebo použít termosleev ,který má tlumící účinky.
PetrGrig
 


od 000 » 09 srp 2022, 13:01

U cirkulačního odsavače vyřešíte hluk nejlíp tím, že ho nebudete zapínat, on je totiž stejně k ničemu. Páry jen rozptýlí do místnosti a pachy pohlcuje prvních pár dní, když je funkční uhlíkový filtr.
000
 


Zpět na Vzduchotechnické rozvody

cron