Zrezlé podlahové mřížky Atrea

Posouzení návrhů rozvodných soustav - Výběr materiálů - Izolace - Čištění a údržba - Napojení krbu - Digestoře - Cirkulace vzduchu

od Mája » 05 bře 2011, 11:03

Dobrý den, máme namontovanou vzduchotechniku třetím rokem a jak to tak většinou je, hned po záruce se objevují problémy. Mimo jiné nám začaly reznout n e r e z o v é podlahové mřížky v celém domě. Nikde nemáme žádnou vlhkost, ta je obzvlášť v zimě nízká. Celou instalaci máme od Atrea. Mají se ty mřížky nejak ošetřovat? Domnívala jsem se, že jsou bezúdržbové a nerez je od slova nereznout. Dá se někde opravit chrom?
atrea mrizka.jpg
Uživatelský avatar
Mája
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2011, 10:52

od Froda » 05 bře 2011, 20:37

To je docela síla. Jako ženská se musím zeptat, jestli do toho něco nepadá nebo neteče? Nejde to už ničím vyleštit?
Froda
 

od Mája » 06 bře 2011, 14:34

Froda píše:To je docela síla. Jako ženská se musím zeptat, jestli do toho něco nepadá nebo neteče? Nejde to už ničím vyleštit?

Vyleštit to nejde, je to zrezivělé až na kov a struktura už není hladká. Nic do toho neteče, jen malinko při vytírání, ale to je nepatrně. Padání věcí je už něco jiného, jak máte děti, nahází tam od autíček po kostičky ze stavebnic všechno. Nadzvednou mřížku a nastrkali tam taková ta autíčka, co se dozadu natáhnou a vyrazí rychlostí dopředu. Takových už v nenávratnu zmizelo několik. Nejlepší bylo, když tam udělali domek Filípkovi. To je náš křeček. Lezl sem a tam, nakonec jsme ho vylákali.
Uživatelský avatar
Mája
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2011, 10:52

od Mája » 11 bře 2011, 15:06

Rada na rez by nebyla?
Uživatelský avatar
Mája
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2011, 10:52

od shampoo » 11 bře 2011, 23:12

Obávam sa že tu pomože iba znovu galvanicky pokovit.
Uživatelský avatar
shampoo
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 8
Registrován: 02 bře 2011, 18:00

od Petr Božek » 18 bře 2011, 19:30

A je to opravdu nerez nebo jen pokovený
Uživatelský avatar
Petr Božek
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 15
Registrován: 18 bře 2011, 19:09

od Mája » 18 bře 2011, 20:31

Petr Božek píše:A je to opravdu nerez nebo jen pokovený
Péťo, to fakty netuším. Takto jsem to koupila a po dvou letech reznou.
Uživatelský avatar
Mája
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2011, 10:52

od Petr Božek » 19 bře 2011, 11:53

Z praxe znám případy, kdy nerez rezne, ale to je na bazénech, kde se používá chémie nebo slaná voda.
Co na to výrobce, asi bych zkusil reklamaci nebo jen dotaz.
Uživatelský avatar
Petr Božek
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 15
Registrován: 18 bře 2011, 19:09

od Mája » 19 bře 2011, 12:13

Petr Božek píše:Z praxe znám případy, kdy nerez rezne, ale to je na bazénech, kde se používá chémie nebo slaná voda.
Co na to výrobce, asi bych zkusil reklamaci nebo jen dotaz.

Klasika. Všimla jsem si toho už dřív, ale začala řešit pozdě. Dodavatel mě upozornil, že je už po záruce. Volala jsem i výrobci a ten mi řekl, že se to ještě nestalo. Klasika.
Uživatelský avatar
Mája
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 bře 2011, 10:52

od MIRAS » 15 čer 2011, 15:50

Našel jsem taky u zakaznika. Mřížky jsou zrezlý po celým domě. Nikdy jsem se na to nezaměřoval a když jdeme něco dělat tak je to jenom do jednotky. Uveřejňuju mřížky montovaný asi před rokem. Neni to uplně dobře vidět, je to jako liška i lamely uvnitř.
M0025.jpg
MIRAS
 

od Riccin » 17 srp 2013, 20:13

Při malování jsem se podíval do podlahových kanálů a trochu mě zamrazilo. Vyčistil jsem to vysavačem, kam až dosáhl. Asi není úplně štastný mít vzduchotechniku v podlaze. Nalezli tam i mravenci. Máte někdo něco podobnýho při rozvodech ze stropu?
A12.jpg
A13.jpg
Riccin
 

od MIRAS » 18 srp 2013, 21:48

Dívejte se častěji, podlahové kanály jsou náchylnější na zapadnutí smetí a třeba jako útočiště pro mravence. (Docela dobře funguje použít likvidátor mravenců, který nastříkáte do sání venku u sací mřížky.) Ta pavučina se udělá celkem kdekoliv a logicky díky proudění vzduchu se časem zanese prachem. To vám může kanál skoro ucpat.
MIRAS
 

od Damokles2203 » 09 srp 2018, 14:04

nerez môže hrdzavieť z dvoch dôvodov:
1. výustky nie sú uzemnené
2. chlór a prípravky s chlórom spôsobujú jamkovú koróziu. (napr savo)
Damokles2203
 


Zpět na Vzduchotechnické rozvody

cron