Výběr rekuperační jednotky

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od Martincz » 23 kvě 2024, 02:12

Dobrý den, prosím o radu,
mám místnost o velikosti cca 30m2, kde je nadměrná vlhkost a v místnosti nelze větrat.
Venku jsou často mlhy a velká vlhkost ve vzduchu.
Potřebuji zařízení, které bude fungovat i při vysokých mrazech a vysokých teplotách
bez vytváření kondenzátu, který by mohl způsobit jakoukoliv škodu.

Je pro mě důležité, aby veškerý vzduch, který se bude vracet, byl suchý a vlhký vzduch byl odváděn ven.
Zvažuji mezi HRV tepelným a ERV entalpickým rekuperačním výměníkem.
Mohli byste mi prosím doporučit konkrétní modely, které by vyhovovaly mým specifickým potřebám?

Děkuji Vám předem za Vaši pomoc a těším se na Vaši odpověď.
Martincz
 

od Bret » 26 kvě 2024, 01:11

V každém případě to bude celkem drahá záležitost pro jednu místnost instalovat jednotku. Určitě bych nevolil nic decentrálního, to jsou jen taková šidítka a se skutečným větráním to nemá nic společného. Jestliže je hlavním záměrem trvalé odvlhčení, tak logicky vynechejte všechny technologie, které vracejí nějakým způsobem vlhkost zpět. To jsou klasicky entalpické deskové výměníky, ale i výměníky rotační. Aby jednotka fungovala za mrazu, musela by to být jednotka s aktivní rekuperací. Pasivní by fungovala také, ale k té byste musel dát elektrický předehřev. Kondenzátu bych se nebál, všechny typy jednotek si s ním poradí a odvedou ho do odpadu.
Bret
 


Zpět na Ekonomika

cron