Porovnání rekuperační jednotky LWZ 170E plus

Výběr rekuperační jednotky - Hodnocení - Provozní náklady - Marketing

od zdenda » 07 pro 2016, 19:31

Zdravím všechny,
rád bych Vás požádál o porovnání pasivní rekuperační jednotky LWZ 170E plus, Stiebel Eltron, třeba s nejčastějí zde diskutovanými jednotkami Nilan a Atrea.

Podrobnější specifikace k jednotce LWZ 170E plus, Stiebel Eltron:
http://www.stiebel-eltron.cz/obnoviteln ... 70-e-plus/
(max. výkon větrání 300m3/hod,regulace konstantního objemového proudu, Integrovan letní bypass, protizámrazové ochrana, Německý výrobce, cena cca kolem 45-50 tis. bez dph )

Dle mého lze porovnat např. s těmito pasivními rekuperačními jednotkami:
ATREA, DUPELX 380ECV5.RD.CF + EDO5.V 0,99
NILAN, Comfort 302 TOP Polar

Zatím mi jednotka LWZ 170E plus, připadá jako nejlepší volba pro náši novostavbu.
Děkuji za Vaše objektivní názory a porovnání pro a proti třeba k výše uvedeným konkurentům, nebo i jiným Vámi doporučeným.
Uživatelský avatar
zdenda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2016, 10:04

od OndraF » 07 pro 2016, 23:30

zdenda píše:Dle mého lze porovnat např. s těmito pasivními rekuperačními jednotkami:
ATREA, DUPELX 380ECV5.RD.CF + EDO5.V 0,99
NILAN, Comfort 302 TOP Polar

Jednotka je to skutečně srovnatelná s uvedenými, problém vidím v ceně. Hledal jsem a na netu je k sehnání za: 73.000 Kč https://www.luftuj.cz/p/lwz-170-e-plus- ... aci-tepla/ a to je na obyčejnou pasivku neskutečně moc.
72.000 Kč http://www.tepelna-technika.cz/lwz-170-plus
73.000 Kč http://rekuperace-gtx.cz/rekuperacni-je ... 00m3h.html

Další věc je integrovaný předehřev, osobně považuji za lepší, pokud je předehřev externí. Cenově vás to nakonec vyjde nastejno. Hlavní předností je, že se v jednotce netopí a neoezuje se tak její celková účinnost. Sací potrubí navíc nemusíte izolovat pro tak nízké teploty. Tím ušetříte 2x. Je tu na to celý diskuzní vlákno.

Přečtěte si diskuzi o loupeži za bílého dne viewtopic.php?f=22&t=1603&p=11976#p11966 , tam vám přímo vzduchaři odhalí, jak je to s cenami jednotek. Nad 50.000 Kč nekupujte obyčejnou pasivku od žádnýho výrobce. Doporučit a nabízet taková předrazená zařízení může pouze zainteresovaný dealer nebo montážní firma. Nenechte se okrást.
OndraF
 

od Miras » 08 pro 2016, 11:00

zdenda píše: Německý výrobce..

Máme tu hádanku - najdi 10 rozdílů.
10 rozdílů.png

Stiebel spoustu věcí nevyrábí, pouze přikryje svoji značkou.
Miras
 

od zdenda » 08 pro 2016, 13:33

OndraF píše:Jednotka je to skutečně srovnatelná s uvedenými, problém vidím v ceně.


Děkuji za Vaše reakce, ale jak píšete musíme si udělat pořádek v cenách srovnatelných jednotek.
Já mám tyto aktuální cenové nabídky:

Stiebel Eltron, LWZ 170E plus
cena: 42 024,- Kč bez DPH

Nilan, Comfort 302 TOP s regulací CTS 602
cena: 56 500,- Kč bez DPH
+El. předehřev, cena: 10 500 Kč bez DPH
(poptáno přímo od Výrobce NILAN)

ATREA, DUPELX 380ECV5.RD.CF
cena: 49 400,- Kč bez DPH
+ EDO5.V 0,99, cena: 4 900Kč bez DPH
(poptáno přímo od Výrobce ATREA)

Takže když Vás poslechnu pane Ondro a nemám se okrádat a nebudu chtít kupovat pasivní jednotku nad 50 tis., tak nemám kupovat předražený NILAN a ATREU a jít do STIEBEL ELTRON???
Pokud mi někdo nabídne jednotku levnější než STIEBEL ELTRON např. od Nianu, nebo Atrei, tak nemám problém si ji doma nainstalovat.

Miras píše:Máme tu hádanku - najdi 10 rozdílů.

Máte pravdu Miras, jednotka je vyráběna firmou Brink, což je Nizozemský výrobce a se Stieblem Eltron je v kooperaci, v tom ale já zásadní problém nevidím.
Uživatelský avatar
zdenda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2016, 10:04

od OndraF » 08 pro 2016, 14:53

Když máte takto nabídnutou cenu, je třeba dát odkaz na stránky prodejce nebo nabídku oskenovat s identifikací prodávajícího. Jinak je to zcela neobjektivní srovnání. Ceny mohou být v kontextu určitých slev atd.
OndraF
 

od Zohan » 08 pro 2016, 15:10

OndraF píše:Když máte takto nabídnutou cenu, je třeba dát odkaz na stránky prodejce nebo nabídku oskenovat s identifikací prodávajícího. Jinak je to zcela neobjektivní srovnání. Ceny mohou být v kontextu určitých slev atd.

To jsem zvědav s jakou etickou zásadou se Zdenda z toho vykroutí :lol: :lol: :lol: !
Zohan
 

od zdenda » 08 pro 2016, 15:40

OndraF píše:Když máte takto nabídnutou cenu, je třeba dát odkaz na stránky prodejce nebo nabídku oskenovat s identifikací prodávajícího. Jinak je to zcela neobjektivní srovnání. Ceny mohou být v kontextu určitých slev atd.


Pro mě pane Ondro, kdo má nabídnuté takové koncové ceny to objektivní srovnání prostě je.
Jednotku LWZ 170E plus mám nabídnuto od více firem, které provádí také montáže vzduchotechniky a cena je cca od 42 do 46 tis. kč bez dph. A proto si myslím, že to žádná huláá akce není, ale objektivní cena.

Nevím proč se divíte této ceně, když jste přece říkal že víc jak 50tis. za pasivní jednotku nemám dávat:)
Když tu dám scan nabídky, tak budu šířit reklamu a dle pravidel je to bohužel zakázané.

Chápu, že zde na poli Nilanem a Atreou oraném, konkurence vzplane plamenem....
ale mě jde jen o objektivní posouzení ceny a kvality...nic víc.
Uživatelský avatar
zdenda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2016, 10:04

od Zohan » 08 pro 2016, 16:41

Zdendo, co si mám o vás myslet, když nechcete nabídku zveřejnit? Že jste vyčůránek nebo lhář? Dejte sem jeden odkaz, kde firma nabízí nepoužitou LWZ 170 od 42 do 46.000 Kč a pak to bude fér a já se vám omluvím. Jsou tu tři odkazy a já mohu přidat další, kde cena LWZ170 je bez dph +/- o 20 000 Kč dražší, než se nám tu snažíte namluvit. Také dělám cenové nabídky na jednotky a vím, jak se dá cena jednotky naoko snížit. Kdybych vám dodával dům, umím rekuperaci i zadarmo. Nemo se alespoň vymlouvá na etiku nabídky, vy ani tu etiku nepoužíváte. :lol:
Zohan
 

od zdenda » 08 pro 2016, 17:10

Zohan píše:Zdendo, co si mám o vás myslet, když nechcete nabídku zveřejnit? Že jste vyčůránek nebo lhář? Dejte sem jeden odkaz, kde firma nabízí nepoužitou LWZ 170 od 42 do 46.000 Kč a pak to bude fér a já se vám omluvím. Jsou tu tři odkazy a já mohu přidat další, kde cena LWZ170 je bez dph +/- o 20 000 Kč dražší, než se nám tu snažíte namluvit. Také dělám cenové nabídky na jednotky a vím, jak se dá cena jednotky naoko snížit. Kdybych vám dodával dům, umím rekuperaci i zadarmo. Nemo se alespoň vymlouvá na etiku nabídky, vy ani tu etiku nepoužíváte. :lol:


Ano asi máte pravdu, kdo není na stejné vlně je vyčuránek, nebo lhář, prosím Vás urážet na diskuzích umí každý....ale ne každý na to má povahu.
Já se nezastávám této jednotky a nebráním se použít jakoukoliv jinou.
Přikládám text jedné nabídky, ale překryl jsem firmu, která to nabízí, protože nechci bez svolení uvádět celou nabídku.
Původně jsem tady chtěl diskutovat nad kvalitou samotných jednotek a né nad cenou, kterou prostě nabídnutou mám...a kdo chce, může si sám na googlu najít, kdo tyto jednotky dodává, zprovozňuje a za kolik je prodává.
Přílohy
161208164713.pdf
(125.66 KiB) 211 krát
Uživatelský avatar
zdenda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2016, 10:04

od Zohan » 08 pro 2016, 18:30

omluva: Nechtěl jsem vás urazit. Všimněte si otazníku za větou. Naopak jsem rád, že jste sem nabídku dal. Za invektivy se omlouvám.
pozitiva: Pomohl jste mi ukázat, jak jsou ceny tvořeny. Z 65 tis. Kč vám klidně dají 25% a ještě jsou spokojeni. Víte proč, protože dobře 15% jim ještě zůstane a dál vás natáhnou na práci a zbylým materiálu.
negativa:
a) Bohužel takovou jako nabídku udělám ve Wordu za 5 minut. Bez identifikace firmy jsme tam, kde na začátku diskuze. Věřit – nevěřit?
b) Není tam vidět to ostatní (materiál, zprovoznění, montáž, regulace).
c) Co je dodavatelská sleva? Jaké jsou podmínky dodavatelské slevy? Vezmete to na IČO a budete si sám sobě držet záruku? Víte, že na IČO nemusí být žádná záruka, neplatí žádné spotřebitelské ochrany a většina závazků je vázána dohodou, smlouvou mezi firmami? Víte, že když prodejce ví, že z vás nebude dealer, utře si vámi zadek?
Zohan
 

od Zohan » 08 pro 2016, 18:34

Pokud získáte skutečně cenu 42.000 Kč bez DPH na tuhle jednotku, klidně si jí kupte. Dá se zařadit v této kategorii kvalitativně k jednotkám Atrea a Nilan.
Zohan
 

od OndraF » 08 pro 2016, 22:56

Pánové, tady ji mají za 45 435 Kč bez DPH (54 976 Kč)
http://www.bola.cz/vetraci-pristroj-s-r ... -plus.html
Tím se zastávám Zdendy a zároveň tleskám Zohanovi a ostatním. Protože se skutečně ukazuje, jak některé firmy neskutečně a nehorázně předražují svoje výrobky. Všimněte si, jak je napsáno ceníková cena 73 302 Kč. Co to je ceníková cena. Jak píše Zohan, je to jenom uměle vytažená cena, aby to běžný klient zaplatil a zbylo na tučné provize nenažraným montážním firmám. Stejně je to i s materiálem na rozvody. Chtělo by to zdejší téma a téma o loupeži za bílého dne sdílet přes facebook a další sítě.
viewtopic.php?f=22&t=1603
OndraF
 

od zdenda » 08 pro 2016, 23:08

Dík Ondro, že jsi se mě zastal a našel přímo odkaz, kde je podobná cena, kterou jsem v nabídce také měl.
Už jsem pomalu litoval, že jsem tu můj dotaz vůbec vkládal:)
Vše je o tom, že lidé to prostě za takovou cenu kupují, tak proč by to výrobci/prodejci slevňovali... je to stejné, jak u automobilů a jiné spotřební techniky.
Uživatelský avatar
zdenda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2016, 10:04

od OndraF » 08 pro 2016, 23:57

zdenda píše:Už jsem pomalu litoval, že jsem tu můj dotaz vůbec vkládal:)

Naopak! Je strašně dobře, že se zu objevila cenová nabídka a jen je škoda, že tu zatím nejsou další a včetně hlaviček s informacemi o firmách. Já si nemyslím, že lidé to kupují zcela dobrovolně za předražené ceny. Já si myslím, že jen nemají tyhle informace o předražování. Viděl jste ty rozdíly v cenách na prachobyčejný trubce? Já sám jsem dohledal ceny jednotky LWZ a nikdo ji pod 70 000 Kč neprodával. Až na základě zveřejněný nabídky, jsem hledal dál a nakonec našel. Proč všichni ostatní ale drží cenu o 20 tisíc výš? Jak mají takovou drzost? Fakt dík, za každou zveřejněnou nabídku, kde se firmy odkopou a ukážou, jak využívají neznalosti svých zákazníků. Mně to připomíná chování šmejdů. Není to jenom můj názor, možná toho už má dost i Zohan a další. Zřejmě Zohan vidí do nákupních cen a pak se mu dělá zle z jeho šéfů a cenových nabídek pro klienty. Nemo bude asi výše postavený a tak se tu snaží mlžit.
OndraF
 

od Moorgos » 09 pro 2016, 08:41

OndraF píše:Pánové, tady ji mají za 45 435 Kč bez DPH (54 976 Kč)
http://www.bola.cz/vetraci-pristroj-s-r ... -plus.html


V oficialnim ceniku Stiebel Eltron je cena 61800Kc bez DPH.

A klidne se muze stat, ze skutecnou cenu, resp. podminky pro dosazeni uvedene ceny, se dozvite az po objednani....
Uživatelský avatar
Moorgos
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 24
Registrován: 24 črc 2012, 11:18

od kosma » 09 pro 2016, 10:34

Co to je za nesmysl? Dovedete si představit, že na jídelním lísktu budete mít pivo za 100 Kč a až si objednáte, tak čísník sleví na 30 Kč? IMHO odkaz OndryF udává cenu bez nějakých podmínek o 16 000 Kč nižší. Bola není dovozce, takže i tak si na ní vydělá a dokonce je schopen dát firmám slevu. Jaká je asi skutečná cena????? :mrgreen:
kosma
 

od Moorgos » 09 pro 2016, 14:09

skoda ze zdenda nezverejni hlavicku cenove nabidky, ale jiste vi proc to neudela. Nvm jestli je jednim ze 6 az 9, nebo sam za sebe.
Ale vypada to, ze se chlapci nepohodli ohledne cen a ted si resi komplex tady na foru.

Souhlasim se Zohanem, ze se tady nekdo snazi vrteti psem.
Uživatelský avatar
Moorgos
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 24
Registrován: 24 črc 2012, 11:18

od zdenda » 09 pro 2016, 14:39

Moorgos píše:skoda ze zdenda nezverejni hlavicku cenove nabidky, ale jiste vi proc to neudela. Nvm jestli je jednim ze 6 az 9, nebo sam za sebe.


Nevím co myslíš tím 6 az 9, ale jednotku jsem poptával sám na sebe (tzn. jako fyzická osoba a tedy dle zdejších zákonů 2roky záruka) a to bez montáže a dodávky potrubí vzduchotechniky (tzn. žádná skrytá cena v jiných položkách). Potrubí jsem si montoval sám...Návrh potrubí vzduchotechniky je důležitý, ale samotnou montáž zvládne každý trochu zručný jedinec a dovoluji si tvrdit, že i kvalitněji, než některé montážní firmy.
Hlavičku firmy bych klidně zveřejnil, ale po Ondrově odkazu, kde je jednotka za 45 tis. to už není podstatné.
Uživatelský avatar
zdenda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2016, 10:04

od Moorgos » 09 pro 2016, 14:52

ale to vis ze je to podstatne kamarade:

tvoje nabidka:
LWZ 170 E plus= 61800kc
filtry = 430kc
dalkove ovladani=3790kc
slevicka 16498kc
celkem bez dph=49493kc
49493-3760-430=45303kc
----------------------------------------
cena Bola.cz: 45435kc

nahodicka? no jak myslis...
Uživatelský avatar
Moorgos
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 24
Registrován: 24 črc 2012, 11:18

od zdenda » 09 pro 2016, 21:09

Moorgos píše:ale to vis ze je to podstatne kamarade.


no mám pocit, že se neznáme a kamarádi nejsme:)
víš, že ve tvém výpočtu máš chybu, kdyby jsi to vzal přes derivaci funkce, nebo v programu Matlabu vypočítal by jsi stejné ceny:))
až se divím, co se tu objevují za příspevky, možná by to bylo na další díl Akta X:)

tu nabídku, kterou jsem neoskanoval celou mám od firmy:
http://shop.toron.cz/cs/
(snad to firmě Toron nebude vadit, že jsem ji tady pod tlakem "podezíravých" diskutérů zveřejnil:)

kdo jednotku poptá stejné ceny se dočká....teda aspoň doufám, že cena nebude třeba o 10 kč dražší, to by jste mě tady zase linčovali...ale i v Matrixu byla chyba:)
Naposledy upravil zdenda dne 09 pro 2016, 22:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
zdenda
registrovaný
registrovaný
 
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2016, 10:04

Další

Zpět na Ekonomika